Naujokų krikštas, pratęsimų dramos ir snaiperių ekipa

2022-10-10 15:06
Nuotr.: Vytautas Kuralavičius
Nuotr. Vytautas Kuralavičius

Praėjusią savaitę startavo naujasis „7bet-NKL“ čempionatas, kuriame vienintelis Šakių „Vytis-VDU“ dėl 3x3 čempionato dar nesužaidė nė vienerių rungtynių, „Kretinga-VR Servisas“ ir Joniškio „Delikatesas“ – po vienerias, o likusios komandos – jau po du mačus.

Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių apžvalgą.

Be pralaimėjimų. „Telšiai“, Kauno „Žalgiris-2“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – vienintelės ekipos, pradėjusios pirmenybes be kluptelėjimų ir iškovojusios po dvi pergales. Tuo metu pergalės skonio dar neparagavo Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, Vilkaviškio „Perlas“ bei Kretingos ir Joniškio komandos.

Naujokų krikštas. Vilniaus „Stekas“ pergalingai debiutavo Nacionalinėje krepšinio lygoje. Tomo Purlio auklėtiniai ketvirtadienį svečiuose 62:59 nugalėjo „Perlą“, bet jau šeštadienį patyrė ir pirmąją nesėkmę prieš Mažeikių „M Basket“ – 65:75.

Debiutantų gretose kol kas solidžiausiai rungtyniauja Mantas Šerkšnas, per du mačus vidutiniškai renkantis 17,5 taško, 5 atkovotus kamuolius bei 17,5 naudingumo balo.

Pratęsimų trileriai. Praėjusią savaitę Klaipėdoje ir Telšiuose vyko tikri krepšinio spektakliai. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Matas Repšys ir Gabrielius Mažeika Klaipėdoje sumetė lemiamus metimus ir išvedė „Neptūną-Akvaservis“ į pratęsimą mače su Kauno r. „Atletu“. Tačiau Karolis Babkauskas ir Tomas Balčiūnas galop klaipėdiečiams sugadino šventinę nuotaiką.

Visgi šis įspūdingas „Atleto“ triumfas šiek tiek nublanko prieš „Telšių“ ir „Kretingos-VR Servisas“ 50 minučių kautynes. Dramatiškoje kovoje Rytis Zabita ištempė kretingiškius į pirmąjį pratęsimą, o jau per pridėtą laiką Ovidijus Kaminskis paskutinių sekundžių metimu turėjo gelbėti telšiškius. Antrajame pratęsime „Telšiai“ turėjo daugiau jėgų, tad Arijus Adomauskas pabaigoje baudomis įtvirtino sunkią telšiškių pergalę (103:98).

Neprisvilę debiutai. „7bet-NKL“ čempionate debiutavęs 29-erių ukrainietis Maksimas Lucenko su „Kretingos-VR Servisas“ marškinėliais pelnė 20 taškų, atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Solidžius odiklius pirmąją savaitę fiksavo ir Palangos „Kuršių“ legionierius ir lygos naujokas Reggie Clarkas, mače su Vilniaus „Rytu-2“ surinkęs 26 taškus, 4 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus bei 29 naudingumo balus.

Kretingos ekipos gretose spindėjo 37-erių klaipėdietis Martynas Mažeika. Jis pirmosiose „7bet-NKL“ rungtynėse įmetė 21 tašką, sugriebė 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, penkiskart suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Lygos snaiperiai. „Telšiai“ pirmajame ture pademonstravo geriausią tolimų metimų pataikymą – 49 proc. Mindaugas Norkus susmeigė 4 iš 5 tritaškių, Laurynas Kaveckis – 6 iš 8, Arijus Adomauskas – 5 iš 8, Deividas Rasys – 4 iš 7.

Mažeikių veteranai. Po metų pertraukos į krepšinį sugrįžęs 40-metis Simas Jasaitis turėjo kartų debiutą „M Basket“ gretose – pirmosiose rungtynėse su „Šilute“ veteranas per 18 minučių pelnė vos 4 taškus, tačiau reabilitavosi antrame mače su „Steku“, kai sumetė 16 taškų.

Tuo metu kitas iš Lietuvos krepšinio lygos atvykęs krepšininkas Artūras Jomantas atitinkamai pelnė 8 ir 10 taškus bei atkovojo 2 ir 7 kamuolius.