„Neptūnas-Akvaservis“ laimėjo dramatišką mūšį prieš vicečempionus

2024-10-19 21:10
Nuotr.: V. Selivončikas
Nuotr. V. Selivončikas

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (5-1) sąskaitą papildė penktoji pergalė naujame „7bet-NKL“ sezone. Simono Serapino vyrukai išvykoje 78:76 (28:16, 18:25, 12:14, 20:21) dramatiškai nugalėjo „Kretingą-Rivile“ (3-3).

21
22
63%
5/8
6

Nors prabėgus pusantro kėlinio klaipėdiečiai turėjo įgiję rekordinį pranašumą (40:26), prieš ilgąją pertrauką šeimininkai ją ištipdė iki 5 taškų (41:46) ir kvėpavo priešininkams į nugarą visą trečiąjį ketvirtį (55:58).

Susitikimo nugalėtojas sprendėsi paskutinę dvikovos minutę. Likus 36 sekundėms Rytis Zabita realizavo antrą baudą ir komandas skyrė vienas metimas (75:78).

Kitoje aikštelės pusėje Ernestas Jonkus neišnaudojo dviejų šansų galutinai atitolinti „Neptūno-Akvaservis“, o į greitą ataką nuskuodęs Mantvydas Staniulis išprovokavo pražangą ties tritaškio linija.

Svarstykles išlyginti galėjęs gynėjas pataikė tik 1 baudą iš 3 (76:78), tačiau kamuolys į užribį nukeliavo nuo varžovų rankos. Po Arimanto Mikaločiaus pasitarimo, likus 2,5 sekundės Gytis Mačionis išsimesdamas kamuolį peržengė šoninę liniją.

Minutės pertraukėle pasinaudoję klaipėdiečiai kitoje aikštės pusėje taip pat suklydo, bet Edgario Danio bandymas iš vidurio aikštės skriejo pro šalį.

Uostamiesčio komandoje išsiskyrė Klaidas Metrikis, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 21 taškas (3/6 dvit., 5/8 trit., 0/1 baud.), 6 atkovoti kamuoliai bei 22 naudingumo balai.

Kretingiškių kapitonas Zabita per 24 minutes pelnė 12 taškų (4/4 dvit., 4/7 baud.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 efektyvumo balų.

Svečių gretose nežaidė vidurio puolėjas Laurynas Mikalauskas, o tai atsispindėjo ir atkovotų kamuolių grafoje. Klaipėdiečiai pralaimėjo kovą po lenta 29:49 ir leido „Kretingai-Rivile“ turėti 18 papildomų šansų puolime.

„Kretinga-Rivile“: Justas Žiubrys 16 (2/4 trit.), Tadas Budrys 14 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), Mantvydas Staniulis (3/5 trit., 5 rez. perd., 4 kld.) ir Rytis Zabita (4/4 dvit., 7 atk. kam.) po 12, Karolis Sapiega 11 (3/7 dvit., 1/5 trit., 9 atk. kam.), Gytis Mačionis 9 (10 atk. kam.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 21 (5/8 trit., 6 atk. kam.), Kristupas Leščiauskas 20 (5/8 dvit., 3/3 trit., 3 per. kam.), Aringas Brazauskas 14 (7/11 dvit.).