Serijoje – lygu: reto grožio 55 minučių trileryje triumfavo „Mažeikiai“

2022-03-20 19:36

Dramatišką pergalę „7Bet-NKL“ aštuntfinalio mače iškovojo „Mažeikiai“.

Rimanto Grigo auklėtiniai namuose per tris pratęsimus 124:113 (24:19, 24:31, 18:21, 20:15) parklupdė Vilkaviškio „Perlo“ krepšininkus.

Likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 5 taškų pranašumą turėjo svečiai (80:75), tačiau tuomet „Mažeikiai“ smogė spurtu 9:0 ir po Modesto Žaunieriūno baudos padidino pranašumą iki 4 taškų (84:80).

Netrukus Grantas Lozoya atsakė tritaškiu (83:84), Karolis Babušis sumetė baudas ir likus 10 sekundžių šeimininkai pirmavo 3 taškais (86:83), tačiau tritaškio metimo metu pražangą išprovokavęs Mantas Šerkšnas sumetė visas baudas ir išplėšė pratęsimą (86:86).

Likus minutei iki pirmojo pridėjo laiko pabaigos po Augustino Venckaus tritaškio „Perlas“ išsiveržė į priekį 4 taškais (95:91), bet M. Žaunieriūnas pelnė dvitaškį, Medas Kuprijanovas pridėjo baudas ir viskas persikėlė į antrąjį pratęsimą (95:95).

Iki antrojo pratęsimo pabaigos likus 10 sekundžių „Mažeikiai“ turėjo 2 taškų pranašumą, bet kamuolys buvo „Perlo“ rankose. Šarūnas Valunta pataikė dvitaškį ir pasiuntė komandas į trečiąją pridėjo laiko atkarpą.

Alinančiame trileryje daugiau jėgų išsaugojo šeimininkai, kurie laimėjo mačą spurtu 9:0.

Mažeikių komandai Jonas Paukštė per 28 minutes pelnė 18 taškų (9/12 dvit.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo M. Kuprijanovas, per 28 minutes pelnęs 25 taškus (6/8 dvit., 1/3 trit., 10/13 baud.). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 26 naudingumo balus.

Vilkaviškio ekipos gretose išsiskyrė G. Lozoya, kurio sąskaitoje per 42 minutes buvo 24 taškai (7/10 dvit., 2/3 trit., 4/5 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 31 naudingumo balas.

Trečioji serijos iki trijų pergalių dvikovą kovo 23-ąją įvyks Vilkaviškyje.

„Mažeikiai“: Medas Kuprijanovas 25 (6/8 dvit., 10/13 baud., 5 atk. kam., 3 per. kam., 5 kld., 26 naud.), Mindaugas Motuzas (4/8 trit., 10 atk. kam., 4 kld.), Jonas Paukštė (9/12 dvit., 15 atk. kam., 28 naud.) ir Moussa Mayaki (8/11 dvit., 5 atk. kam.) po 18, Modestas Žaunieriūnas 13 (2/5 trit., 5 atk. kam., 12 rez. perd., 25 naud.), Ja'wanas Davisas 12, Karolis Babušis 11 (2/9 dvit., 5 rez. perd.).

„Perlas“: Grantas Lozoya 24 (7/10 dvit., 2/3 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam., 7 kld., 31 naud.), Mantas Šerkšnas 21 (2/9 dvit., 4/10 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), Augustinas Venckus 17 (4/12 dvit., 1/5 trit., 6/7 baud.), Rokas Stankevičius 16 (8/8 dvit.), Šarūnas Valunta 11, Ernestas Naruševičius 8 (3/9 dvit., 5 atk. kam.), Ginas Mulevičius 7.