Tobulai atliktas derinys, permainos uostamiestyje ir asmeniniai bei komandiniai rekordai

2023-11-14 10:45
Nuotr.: R. Pareika
Nuotr. R. Pareika

Prabėgusioje Nacionalinės krepšinio lygos „7bet-NKL“ čempionato savaitėje buvo visko – nuo įvairių rekordų iki vyr. trenerių pasikeitimo.

Tinklalapis nklyga.lt pristato svarbiausių įvykių santrauką iš šeštosios „7bet-NKL“ savaitės.

Tobulai išpildytas derinys. Pirmosios šio sezono „7bet-NKL“ televizinės rungtynės per DELFI TV kanalą prasidėjo tikru krepšinio trileriu. Likus 2 minutėms lemiamame kėlinyje tarp Kauno „Žalgirio-2“ ir Vilkaviškio „Perlo“ ekipų, žalgiriečiai buvo priekyje dviženkle persvara (70:60). Tačiau svečiai perėmė iniciatyvą ir likus 43 sekundėms, po Ajare Sanni tritaškio išsiveržė į priekį (71:70). Kitoje atakoje kauniečiai atakavo netiksliai, o pražangą išprovokavęs Ignas Labutis prametė abu baudų metimus. Į puolimą nuskuodęs Justinas Stonkus šaltakraujiškai įdūrė tolimą dūrį (73:71) ir paliko „Perlui“ 4,7 sekundės. Po minutės pertraukėlės Sanni išprovokavo Nedo Montvilos pražangą mesdamas iš toli ir po gynėjo realizuotų trijų baudų metimų (74:73) atrodė, kad nugalėtojas jau aiškus.

Visgi, švieslentėje degant 1,4 sekundės, Vytautas Pliauga per minutės pertraukėlę nubraižė derinuką, kurį auklėtiniai išpildė tobulai. Dovydas Buika pakabino kamuolį Dovydai Butkai, kuris nenusileidęs ant žemės pelnė dvitaškį ir išvedė šeimininkus į priekį. Svečiai dar turėjo šansą išplėšti pergalę, bet jų ataka baigėsi nerezultatyviai, o „Žalgirio“ dubleriai paskendo euforijoje.

„Žinote, visada viskas pavyksta, kai tą išpildo žaidėjai. Idėja buvo ta pati, ką ir matėte aikštelėje, tad sveikinimai žaidėjams – idealus išpildymas“, – po dramatiškos pergalės kalbėjo „Žalgirio-2“ vyr. treneris Pliauga.

Permainos uostamiestyje. Sezoną 1 pergale ir 9 pralaimėjimais pradėjęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nusprendė imtis pokyčių. Į uostamiestį, po ilgos pertraukos, sugrįžo 52-ejų Rytis Vaišvila, kuris komandos vairą perėmė iš savo iniciatyva vyriausiojo trenerio postą palikusio Alfredo Kaniavos. Debiutinėse vyr. trenerio rungtynėse Vaišvilos vadovaujama ekipa skaudžiai nusileido „Telšiams“ – 59:92, tačiau antrame mače triumfavo prieš Kauno r. „Atletą“ – 83:77.

„Neptūno“ organizacijoje Vaišvila jau yra dirbęs anksčiau. Strategas 2008-2009 m. ir 2010-2011 m. treniravo pagrindinę komandą, o 2014-2016 m. vadovavo tuometinei „Neptūno Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai, kuri 2015 m. laimėjo „7bet-NKL“ čempionatą.

Klaipėdietis pastaruosius ketverius metus dirbo „Telšių“ komandoje, su kuria per šį laikotarpį nuskynė vieną sidabro ir du bronzos medalius, o sykį sezonas buvo sustabdytas dėl COVID-19 pandemijos.

Nuotr. G. Šiuparys

„Ryto-2“ rekordas. Lyg ant sparnų žaidęs Vilniaus „Rytas-2“ įsirašė 3 pergalę iš eilės, kuris sostinėje 116:80 pervažiavo Joniškio „Delikatesą“. Gedimino Aliso, Ganto Križanausko ir Ernesto Naruševičiaus trijulė uždavė tinkamą toną vilniečiams, kurie rungtynes pradėjo surinkdami 14 taškų be atsako. „Ryto-2“ dominavimas sostinėje tęsėsi ir per pirmuosius du kėlinius jaunuoliai pasidėjo rimtus pamatus siekiant pergalės (60:29) bei toliau klausimų dėl rungtynių nugalėtojo nebekėlė.

116 taškų pelnęs „Rytas-2“ pagerino komandos rezultatyvumo rekordą „7bet-NKL“ pirmenybėse, kuris 2022 m. spalio 27 d. užfiksuotas prieš tą patį varžovą „Delikatesą“ (113:81). Tai buvo rezultatyviausias šio sezono pasirodymas čempionate ir vilniečiai taip pat pakartojo pataikytų tritaškių sezono rekordą (16).

Rzultatyviausią bei naudingiausią karjeros pasirodymą surengęs „Ryto-2“ 17-metis gynėjas Džiugas Remeikis per 18 minučių pelnė 24 taškus (1/3 dvit., 7/8 trit., 1/1 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Daugiausiai išmestų metimų. Įspūdinga Emilio Bartninko ir Brysono Etennie mikrodvikova pažymėta Kauno „Žalgirio-2“ pergale prieš „Šilutę“ – 88:77. Šioje akistatoje įdomu tai, kad Šilutėje Etennie pagerino daugiausiai atliktų metimų iš žaidimo rekordą, kurį 2019 m. užfiksavo Jalenas Riley išmesdamas kamuolį 30 kartų ir pelnydamas net 50 taškų (lygos rekordas).

33 sykius iš žaidimo atakavusio ir beveik be keitimų žaidusio 188 cm ūgio amerikiečio sąskaitoje – 35 taškai (13/23 dvit., 1/10 trit., 6/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų ir 35 efektyvumo balai.

Žalgiriečių gretose asmeninius naudingumo ir rezultatyvumo karjeros rodiklius pagerinęs 19-metis Bartninkas per 27 minutes pelnė 31 tašką (12/14 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Pirmasis kluptelėjimas. Patirties ir jaunystės kovą tarp „Žalgirio-2“ ir „Telšių“ visgi laimėjo kauniečiai. Pirmajame rungtynių kėlinyje telšiškiai suklydo 7 kartus, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai atsiplėšė nuo priešininkų (21:13). Prabėgus pusei antrojo ketvirčio „Telšiai“ išlygino rezultatą (25:25). Po ilgosios pertraukos, kol svečiai strigo puolime, „Žalgirio“ dubleriai pradėjo stipriai didinti apsukas, dominavo dėl atkovotų kamuolių ir galutinai pakreipė rungtynių tėkmę savo naudai (56:38). Per paskutines 10 minučių telšiškiai kelis kartus sumažino deficitą iki 10 taškų, tačiau didesnio stebuklo jiems sukurti nepavyko ir kauniečiai išrašė pirmąją nesėkmę iki tol 8 pergales iš eilės turėjusiems „Telšiams“ – 76:63.