Vieninteliai nepralaimėję: „Žalgirio“ dubleriai lyderių kovoje patiesė „Telšius“

2022-11-12 18:20
Nuotr.: T. Matijoška
Nuotr. T. Matijoška

Lyderių dvikovoje pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris-2“ (11-0) tapo vienintelė nepralaimėjusi „7bet-NKL“ komanda.

19
33
Blokuoti metimai
2
83%
5/6

Vytauto Pliaugos auklėtiniai namie 81:76 (20:17, 20:20, 19:18, 22:21) po sunkios kovos nugalėjo „Telšių“ ekipą (11-1) ir nuskynė vienuoliktąją pergalę paeiliui.

Vienuolikos laimėjimų seriją turėjusiems telšiškiams tai buvo pirmoji sezono nesėkmė.

Rungtynių pradžioje iniciatyvą perėmę žalgiriečiai pradėjo tolti (18:10), tačiau dar antrajame ketvirtyje „Telšiai“ išlygino rezultatą (23:23) ir komandos į ilgąją pertrauką išėjo su 3 taškų skirtumu – 40:37.

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę kauniečiai įgijo dviženklę persvarą (56:45), bet tada svečiai iš Telšių vėl surengė atsakomąjį spurtą ir kirpo deficitą iki 4 taškų (55:59).

Likus 2 minutėms iki mačo pabaigos „Telšiai“ dar kartą įkrito į duobę (69:78). Lemiamu momentu Ovidijus Kaminskis, Deividas Rasys ir Ignas Razutis ėmė gelbėti telšiškius.

Tiksint paskutinėms 25 sekundėms O. Kaminskis sumetė baudų metimus ir priartino savo komandą iki vieno taiklaus metimo (76:78), o kitoje aikštės pusėje Liutauras Lelevičius įmetė tik vieną iš dviejų baudų (79:76).

Gavęs proga išlyginti rezultatą Mindaugas Norkus suklydo, o I. Razutis prametė laisvą tolimą metimą ir telšiškiai buvo priversti prasižengti. Abu baudų metimus realizavęs Motiejus Krivas galop uždarė rungtynes (80:76).

Kauno komandai M. Krivas per 31 minutę pelnė 19 taškų (7/11 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Gytis Nemeikša, per 35 minutes pelnęs 21 tašką (3/5 dvit., 5/9 trit.). Jis taip pat atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 28 naudingumo balus.

Telšių ekipos gretose išsiskyrė Ovidijus Kaminskis, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 18 taškų (6/11 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 19 naudingumo balų.

„Žalgiris-2“: Gytis Nemeikša 21 (5/9 trit., 11 atk. kam., 2 blok., 28 naud.), Motiejus Krivas 19 (7/11 dvit., 5/6 baud., 10 atk. kam., 2 blok., 5 kld., 33 naud.), Liutauras Lelevičius 11 (6/7 baud.), Kajus Kublickas (2/3 trit., 4 rez. perd.), Dovydas Butka (5 atk. kam.), Emilis Bartninkas ir Nedas Montvila po 7.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 18 (6/11 dvit., 6/6 baud., 7 atk. kam.), Deividas Rasys 16 (2/2 trit., 4/8 baud.), Laurynas Mikalauskas 10 (4/8 dvit.), Ignas Razutis (8 rez. perd.), Mindaugas Norkus (5 atk. kam.), Ernestas Bružas (1/5 trit., 4 rez. perd.) ir Laurynas Kaveckis (2/2 trit.) po 7.