„Atleto“ spurtus atlaikiusi „Sūduva-Mantinga“ – pirmoji finalo dalyvė

2022-04-21 19:25

Pirmąja „7bet-NKL“ finalo dalyve tapo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pirmajame pusfinalyje Palangoje 81:59 (20:15, 20:18, 21:10, 20:16) įveikė Kauno r. „Atleto“ krepšininkus.

Marijampolės klubas į finalą sugrįžo po trejų metų pertraukos – 2019-ųjų, kuomet iškovojo čempionų titulą.

Rungtynes geriau pradėjo marijampoliečiai, kurie pirmajame kėlinyje spurtavo 17:5, susmeigdami 5 tritaškius iš 5 ir įgydami 12 taškų pranašumą. Visgi „Atletas“ turėjo atsakymų. Traukiami 13 taškų per pirmąją mačo pusę pelniusio Rolando Alijevo, kauniečiai atsakė atkarpa 13:3 ir po Aido Kavaliausko tolimo šūvio kvėpavo varžovams į nugaras (18:20).

Išgirdusi pavojaus varpus, Marijampolės ekipa vėl šovė į priekį ir atstatė 12 taškų persvarą (33:21), tačiau Remigijaus Bardausko auklėtiniai nepasidavė: uždarė pirmąją mačo pusę spurtu 12:7 ir į rūbinę išėjo po Karolio Babkausko tritaškio (33:40).

Po pertraukos marijampoliečiai vėl truktelėjo į priekį: M. Kiltinavičiaus kariauna spurtavo 21:10 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 18 taškų pranašumą (61:43).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Atletas“ dar bandė kilti į šturmą ir atkarpa 9:5 likus 5 minutėms sumažino atsilikimą iki 14 taškų (52:66). Bet tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti kauniečiams. „Sūduva-Mantinga“ išlaikė kontrolę ir tvirtai žengė į finalą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Lukas Aukštikalnis, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 19 taškų (3/4 dvit., 4/4 trit., 1/2 baud.), 6 atkovoti bei 4 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 4 asmeninės, 2 išprovokuotos pražangos ir 19 naudingumo balų.

„Viskas gerai, bet tikslas dar neįgyvendintas, liko vienerios rungtynės, – po mačo kalbėjo L. Aukštikalnis. – Reikia tas rungtynes laimėti, norime tapti čempionais. Galbūt tikėjausi daugiau kovos. Žiūrovams atrodė, kad lengvos rungtynės, bet įtampa jautėsi. Teisėjai leido daug kontakto. Nepasakyčiau, kad buvo lengva.“

Naudingiausias buvo Ž. Šimonis, kuris pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 4/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimas, 3 sykius suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

Kauniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo R. Alijevas. 37-erių veteranas per 17 minučių surinko 16 taškų (5/6 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą, po 4 asmenines ir išprovokuotas pražangas bei 16 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Lukas Aukštikalnis 19 (4/4 trit.), Žygimantas Šimonis 17 (8 atk. kam., 4 rez. perd.) Aurimas Urbonas 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 8 kl.), Šarūnas Beniušis 9.

„Atletas“: Rolandas Alijevas 16 (5/6 dvit.), Karolis Babkauskas 13 (5 kl.), Martynas Linkevičius 6 (5 atk. kam.).