Savaitės rungtynėse – principinis „Žalgirio-2“ ir „Perlo Energijos“ derbis

2022-03-19 11:29
Nuotr.: D.Repečka
Nuotr. D.Repečka

„7bet-NKL“ čempionate tęsiasi aštuntfinalio kovos, o šios savaitės rungtynėse susitinka principiniai varžovai – Kauno „Žalgiris-2“ ir Vilniaus „Perlas Energija“.

19.30 val. prasidedančias rungtynes tiesiogiai transliuos Info TV ir Delfi TV.

Trečiadienį atkrintamųjų starte kauniečiai 73:68 po atkaklios kovos pranoko „Perlą Energiją“ ir išsiveržė serijoje iki trijų pergalių į priekį 1-0.

Didžiausiu mačo X faktoriumi tapo sezono rungtynes sužaidęs Motiejus Krivas. 17-metis 214 cm ūgio centras per 32 minutes pelnė 22 taškus (10/12 dvit., 2/4 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

„Tikrai nenustebino. Jis šiame sezone jau ne vieną kartą parodė, kad gali dominuoti ir priimti teisingus sprendimus. Ateityje iš jo bus galima sulaukti dar geresnių pasirodymų“, – auklėtinį gyrė Kauno komandos treneris Vytautas Pliauga.

Nors M. Krivas draskė vilniečių gynybą, tačiau kitoje aikštės pusėje solidžias rungtynes puolime sužaidė ir Rokas Jocius.

18-metis aukštaūgis per 34 minutes pelnė 19 taškų (6/13 dvit., 2/6 trit., 1/3 baudų), atkovojo 9 kamuolius, perėmė 5 kamuolius, kartą suklydo, blokavo 3 metimus bei surinko 20 naudingumo balų.

„Roko pataikymo iš toli procentas yra tikrai neblogas, bet didesnes problemas jis mums sukelia su dvitaškiais, todėl paliekame Rokui daugiau erdvės prie perimetro linijos“, – apie rezultatyviausio Vilniaus ekipos žaidėjo stabdymą kalbėjo V. Pliauga.

„Žalgiriui-2“ atkrintamosiose negali padėti vienas pagrindinių atakų organizatorių Dominykas Stenionis, kuris yra paskolintas Lietuvos krepšinio lygos klubui – Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“.

Dėl šios priežasties daugiau iniciatyvos ant savo pečių imasi įžaidėjas Titas Sargiūnas.

„Viskas kaip ir gerai, Titas susitvarkė su jauduliu ir vadovavimu. Jis atliko savo užduotis, – sakė „Žalgirio-2“ treneris. – Jie visi jau ne pirmi metai žaidžia, todėl norisi, kad rungtyniautų dar drąsiau. Jei turėsime problemų, reaguosime į situaciją.“

Startiniame penkete mačą pradėjęs T. Sargiūnas atseikėjo 8 taškus, išdalino 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų.

Prie pergalės prisidėjo ir Kauno „Žalgirio“ sirgalių grupuotė „Green White Boys“, kuri vėliau sulaukė dublerių plojimų ir padėkų.

„Labai malonu ir šaunu, kai yra toks palaikymas, nes tada žaidžiame su žymiai didesne energija. Mums tai labai daug reiškia“, – aistruoliams dėkojo V. Pliauga.

Tuo metu „Perlo Energijos“ strategas Andrius Šležas atskleidė, kad vilniečiai visoje serijoje versis be rezultatyviausio komandos žaidėjo Arno Adomavičiaus. Pagrindinėje vyrų komandoje patirtį kaupiantis 22-ejų gynėjas patyrė traumą.

Jis šiame „7bet-NKL“ sezone sužaidė 9 rungtynes, per kurias renka po 18,9 taško, 5,6 atkovoto kamuolio ir 19,2 naudingumo balo.

„Jis gali sugrįžti nebent į finalus“, – lyderio situaciją papasakojo A. Šležas.

Vilniečiai turėjo tris laisvas dienas, per kurias galėjo atgauti jėgas ir susidėlioti revanšo planą.

„Naudosime praktiškai tą pačią gynybą, tik iš savo žaidėjų reikalausime 100 procentų, ką mes esame susitarę. Kol kas to nelabai įvykdėme, bet matėme, kur to nepadarėme“, – prieš šeštadienio susitikimą kalbėjo Vilniaus ekipos vairininkas.

A. Šležo teigimu, antrose rungtynėse didžiausias dėmesys vėl bus skiriamas T. Sargiūnui ir M. Krivui.

„Pagrindiniai žaidėjai komandoje yra įžaidėjas ir centras. Jei abu jie geri, o aplinkui perimetre laksto metikai, tai pirmiausia turime kreipti dėmesį į pagrindinius. Tą ir darysime toliau“, – sakė jis.

Visgi „Žalgirio-2“ snaiperiams trečiadienį metimai nekrito – jie pataikė 3 tritaškius iš 18 bandymų (16 proc.), kai „Ryto“ dubleriams tolimus metimus sekėsi realizuoti šiek tiek geriau – 7 iš 21 (33 proc.).

Vieną iš pralaimėjimų priežasčių „Perlo Energijos“ treneris įvardino pralaimėtą kovą po lenta (35:48). Pirmojoje rungtynių pusėje gynyboje nesusirinkusi kamuolių Vilniaus komanda padovanojo 5 antruosius šansus, o po ilgosios pertraukos 11.

Patiems vilniečiams pavyko atkovoti 13 kamuolių puolime.

„Bandysime išsiaiškinti smulkias detales. Viena iš jų – antroje rungtynių pusėje labai daug kamuolių jie atsikovojo puolime. Po dviejų kėlinių dar buvo apylygiai, bet po keturių kėlinių pasimatė akivaizdus „Žalgirio-2“ pranašumas. Jie man pasirodė kovingesni nei mes“, – pirmąjį serijos mačą aptarė A. Šležas.

Antroji aštuntfinalio akistata tarp šių komandų jau šiandien, rungtynes tiesiogiai nuo 19.30 val. stebėkite per Info TV ir Delfi TV.