Pirmasis legionierius „Telšiuose“, Marijampolėje viską darantis A. Urbonas ir „Kuršių“ karštis

2022-02-28 12:49
Nuotr.: Vytautas Kuralavičius
Nuotr. Vytautas Kuralavičius

Pirmasis legionierius „Telšiuose“, naujas „Mažeikių“ generolas, viską Marijampolėje darantis Aurimas Urbonas ir nesulaikomi Palangos „Kuršiai“ – visa tai ir dar daugiau – aštuonioliktosios „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Naujas generolas. „7bet-NKL“ pirmenybėse besivaržanti „Mažeikių“ komanda atliko permainas trenerių štabe. Klubas paskelbė, jog Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Grigas perima „Mažeikių“ vairą. 59-erių R. Grigas užims Mindaugo Janiškos vietą, kuris lieka trenerių štabe.

Paskutinį kartą R. Grigas vyrų krepšinyje darbavosi 2018-2019 metų sezone, kuomet vadovavo Jonavos klubui.

Ryškiausia R. Grigo karjeros stotelė buvo Kauno „Žalgiris“, kurį specialistas treniravo 2006-2008 m.

R. Grigas Mažeikiuose atsidarė pralaimėjimu prieš Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (76:83), tačiau jau šeštadienį pasiekė pirmąją pergalę, kuomet mažeikiškiai sutriuškino Joniškio „Delikatesą“ (97:67).

Pirmasis. „Telšių“ klubas pirmą kartą klubo istorijoje įsigijo legionierių. Žemaitijos komanda pranešė, jog iš Joniškio „Delikateso“ atvyksta Donnellis Cegersas.

197 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas Žemaitijoje debiutavo itin solidžiai. Pirmajame mače surinko 17 taškų, 21 naudingumo balą, o antrajame – 15 taškų bei 5 naudingumo balus, o abejas rungtynes laimėję telšiškiai aplenkė „Gargždus“ ir įsitaisė antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Sugrįžimas. Artėjant lemiamoms „7bet-NKL“ kovoms „Gargždų“ ekipa pastiprino gynėjų grandį. Pranešta, jog Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniaujantis „Šiaulių-7bet“ klubas iki sezono pabaigos skolina „Gargždams“ Ernestą Jonkų.

E. Jonkaus debiutas taip pat neprisvilo. Gynėjas pirmajame mače pelnė 16 taškų ir surinko 12 naudingumo balų, o antrajame susitikime – 8 taškus, 6 rezultatyvius perdavimus bei 15 naudingumo balų.

Vėliau „Gargždai“ paskelbė, kad komandą papildė Povilas Gaidys.

Nuotr. NKL

Arti. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ praėjusią savaitę „7bet-NKL“ pirmenybėse grįžo į pergalių kelią. Ketvirtadienį suvalkiečiai 74:62 įveikė „Šilutę“, o galingą pasirodymą surengė Aurimas Urbonas, kuris buvo šalia trigubo dublio.

Įžaidėjas surinko 11 taškų (0/3 dvit., 2/8 trit., 5/5 baud.), 12 rezultatyvių perdavimų, 8 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 5 klaidas, 6 išprovokuotas pražangas bei 23 naudingumo balus.

Šeštadienį A. Urbonas ir vėl kėsinosi į trigubą dublį: per 34 minutes pelnė 14 taškų (2/2 dvit., 1/8 trit., 7/9 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus, o „Sūduva-Mantinga“ 74:68 palaužė Kauno r. „Atletą“.

Nutrūko. Ketvirtadienį „Neptūnas-Akvaservis“ pratęsė pergalių seriją iki šešių, įveikdami „Mažeikius“ (83:76), tačiau ji baigėsi šeštadienį, kuomet klaipėdiečiai išvykoje 54:74 neprilygo „Kuršiams“.

Su 10 pergalių ir 25 pralaimėjimais klaipėdiečiai rikiuojasi tryliktoje turnyrinės lentelės vietoje bei toliau intensyviai kovoja dėl patekimo į aštuntfinalį.

Smogė kaip reikiant. Savo tvirtovėje visišką dominavimą šeštadienį rodė „Mažeikiai“. Rimanto Grigo auklėtiniai 97:67 sutriuškino Joniškio „Delikatesą“.

Pergalingą pranašumą Mažeikių klubas susikūrė dar pirmajame kėlinyje. Galinga atkarpa 32:9 leido susikurti dominuojančią persvarą. Ketvirtajame kėlinyje pranašumas buvo nusileidęs iki 12 taškų (77:65), bet galingas finišas neleido suabejoti mažeikiškių pajėgumu.

Atsitiesė. Iš kovos dėl 8-osios pozicijos turnyrinėje lentelėje nesitraukia Šakių „Vytis“. Eriko Kučiausko auklėtiniai išvykoje 92:77 įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Galingu puolimu rungtynes pradėjęs „Perlas Energija“ susikrovė ženklų pranašumą (21:9). Antrajame ketvirtyje persvara buvo dar išaugusi (42:29), bet vėliau „Vytis“ ėmė slopinti varžovus.

Per trečiąjį ketvirtį šeimininkai surinko 8 taškus, o kitoje aikštės pusėje sėkmingai tvarkęsi E. Kučiausko auklėtiniai atstatė lygybę (62:62). Lemiamą ketvirtį „Vytis“ pradėjo atkarpa 16:4, o to užteko ir pergalei (84:69).

Turnyrinė lentelė. Tris pergales praėjusią savaitę iškovojo „Kuršiai“, po dvi – „Telšiai“ ir „Sūduva-Mantinga“.

Lyderių mūšis. „7bet-NKL“ geriausiųjų trejetuko ekipų dvikovoje pergale džiaugėsi „Telšiai“. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai išvykoje 85:77 nugalėjo „Gargždus“.

„Telšiai“ po šios pergalės turi labai realias viltis pakovoti dėl geresnių pozicijų prieš atkrintamąsias. Gargždai atsilieka viena pergale, bet yra sužaidę vienu maču mažiau. Pirmoje pozicijoje žygiuojanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ taip pat dar pasiekiama (30-5).

Telšių ekipos gretose išsiskyrė Ovidijus Kaminskis, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 14 taškų (3/6 dvit., 8/12 baudų), 8 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 30 naudingumo balų.

Sunkiai sulaikomi. Praėjusią savaitę Palangos „Kuršiai“ sužaidė net trejas rungtynes ir visas jas laimėjo. Pirmadienį pajūrio atstovai 77:63 įveikė „Kretingą“, ketvirtadienį išvykoje 73:62 palaužė „Vytį“, o šeštadienį savaitės rungtynėse 74:54 sutriuškino „Neptūną-Akvaservis“.

Palangos komandai Justinas Youngas prieš Šakių klubą per 24 minutes pelnė 15 taškų (7/9 dvitaškiai, 1/2 baudų), atkovojo 15 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą.

Iš viso „Kuršiai“ fiksuoja dešimties pergalių seriją ir likus 3 turams iki reguliariojo sezono pabaigos palangiškiai išlaiko aštuntąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

„Kuršiai“ (21-14) viena pergale lenkia Šakių „Vytį“ (20-15) bei prieš E. Kučiausko auklėtinius turi tarpusavio pranašumą.