Gargžduose nutūpusi senų bičiulių kompanija sieks pakartoti pergalingą žygį

2022-01-05 16:00

Prieš beveik 15 metų Simas Galdikas ir Marius Runkauskas su Klaipėdos „Nafta–Uni–Laivite“ triumfavo Nacionalinėje krepšinio lygoje, o dabar šis duetas į lygą sugrįžo tam, kad pabandytų tai pakartoti.

Šį sezoną metami dvitaškiai

51%
17,0
Pataiko: 17,0
Taiklumas: 51,0%
Vieta lygoje: 13
Geriausias pasiekimas: 24
Blogiausias pasiekimas: 9
Daugiausia pataiko: Simas Galdikas

Daugiau nei dešimtmetį jie žaidė stipriausioje Lietuvos lygoje LKL bei aukščiausiose užsienio lygose, bet galiausiai abu vienu metu nutarė persikelti į „7bet-NKL“ žaidžiančią „Gargždų“ ekipą.

„Gargždai“ vasarą subūrė ambicingą sudėtį, į kurią įtraukė tokius krepšininkus kaip Mantas Ruikis, Simas Galdikas, Marius Runkauskas ir Mindaugas Stašys. Ši ketveriukė sykį kartu jau žaidė, kai 2011-ųjų-2012-ųjų metų sezone rungtyniavo Klaipėdos „Neptūne“.

Galdikas ir praėjusį sezoną žaidė „Neptūne“, bet vasarą buvo nutaręs baigti karjerą. Visgi galiausiai jį įkalbėjo „Gargždai“, o į šias derybas buvo įsitraukę ir komandos krepšininkai.

„Baiginėju savo profesionalaus sportininko karjerą ir mane dar įkalbino Mantas Ruikis, Mariukas Runkauskas, Mindaugas Stašys. Sako: „Ateik, dar metus pažaidžiame, užsidarysi su gera nuotaika, prisiminsime senus laikus.“ Patogu, šalia, sąlygos tiko, tad likau“, – „nklyga.lt“ reportaže sakė Simas Galdikas.

Jeigu Galdikas pastaruosius metus žaidė Klaipėdoje, tai Marius Runkauskas gimtinėje nerungtyniavo pastaruosius septynerius metus. Dėl to snaiperis nutarė grįžti į namus.

„Buvau jau kalbėjęs su mūsų direktoriumi Justu Bražu, kad norėčiau likti arčiau namų, – kalbėjo Marius Runkauskas. – Utenoje žaidžiau trejus metus, be šeimos, norėjosi kažkur arčiau namų, šeimos. Didžiausia ir buvo tokia priežastis. Gargždai yra netoli namų, 10-12 minučių kelio. Darėme rimtą komandą, rinko gerus žaidėjus.“

Galingą sudėtį subūrę „Gargždai“ sezoną pradėjo puikiai. Komanda „7bet-NKL“ fiksavo 12-os pergalių seriją, o po 22-ejų rungtynių turi 18 pergalių ir keturis pralaimėjimus. Galdikas džiaugiasi, kad žaisdamas „7bet-NKL“ jaučia visiškai kitokią nuotaiką.

„Man kiti nesukuria spaudimo, aš pats sau jį susikuriu, – pasakojo S. Galdikas. – Man kiekvienas pralaimėjimas asmeniškai būdavo įžeidimas ir nuoskauda. Grįždavau į namus ir nervindavausi, užmiegi paryčiais, o kitą dieną vaikštai kaip zombis, lauki rungtynių, kad galėtum reabilituotis. Tai mane paskatino baigti krepšinio karjerą. Man taip pat lygiagrečiai dėliojasi kiti planai, kad galėčiau išeiti į verslą. Čia kita nuotaika. Gali būti pavargęs, bet kai laimi, viskas nusitrina, nusiplauna.“

Marius Runkauskas Gargždų komandoje vidutiniškai pelno po 14 taškų ir klube pagal šį rodiklį nusileidžia tik Mantui Ruikiui, kuris įmeta beveik po 17 taškų.

Simas Galdikas su 12 taškų vidurkiu yra trečias. Visgi vidurio puolėjas pripažįsta, kad žaisti „7bet-NKL“ nėra lengva, nes jis dažnai turi įveikti net kelis varžovus.

„Yra daug jaunimo, galima pagudrauti. Yra silpnesnių žaidėjų. Bet realiai buvo rungtynių, kai gavau po tris blokus. Prieš tai du blokus. Ir dar buvau gavęs du blokus. Nesu tiek gavęs. Sakiau chebrai: per šitą mėnesį gavau tiek blokų, kiek per visus metus negaudavau. Man čia nėra taip paprasta. Gauni kamuolį ir žiūrėk – jau trys aplinkui. Vieną apgavai, meti, o atbėga pagalba ir iš galo blokas. Tu jo nematai, bet meta savo žaidėją, jiems svarbu, kad mane uždarytų po krepšiu. Nėra paprasta“, – sakė S. Galdikas.

Marius Runkauskas pastaruosius trejus metus žaidė Utenos „Juventus“ klube ir daugiausiai aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 17 minučių. Dabar jis „7bet-NKL“ žaidžia po 27 minutes ir iš naujo pajuto krepšinį.

„Sezono pradžioje buvo taip įdomiai, nes po ilgo laiko žaisti 28 minutes... Vėl pajunti tą krepšinį. Pastaraisiais metais pasiilgdavai dar netgi pažaisti. Čia gal parodai, kad dar karjera nėra baigta, dar gali kažką padaryti“, – džiaugėsi M. Runkauskas.

S. Galdikas ir M. Runkauskas į „7bet-NKL“ grįžo su tikslu pakovoti dėl aukščiausių vietų. „Gargždų“ komanda kol kas yra stipriausių komandų ketvertuke.

„Mūsų tikslas ir buvo susirinkti čia, surinkti gerą komandą ir siekti finalo ketverto“, – sakė M. Runkauskas.

„Nenoriu kažko prisižadėti, bet žaidžiu tam, kad laimėčiau, kad kažką iškovočiau“, – sakė S. Galdikas.

Galdikas yra apsisprendęs po šio sezono baigti karjerą, todėl jis ypač nori sėkmingai užbaigti šiuos metus.

„Aišku, dabar šneki vieną, pavasarį ar vasarą darysime kitą interviu ir gal jau sakysiu, kad gal ir liksiu. Kol kas reikia atiduoti visas jėgas šiam sezonui ir tapti komanda“, – sakė S. Galdikas.

Komentarai:

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.