Š. Beniušio sezono rungtynėse – panaikintas 20 taškų deficitas ir triumfas Vilkaviškyje

2021-12-23 20:00
Nuotr.: Vytautas Kuralavičius
Nuotr. Vytautas Kuralavičius

Iš 20 taškų deficito išbridusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (19-3) „7bet-NKL“ pirmenybėse pratęsė pergalių seriją.

30
44
9
80%
4/5

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 113:96 (12:31, 32:25, 36:20, 33:20) pranoko Vilkaviškio „Perlo“ (11-11) ekipą ir įsirašė penktąją pergalę paeiliui.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kuriame lemiamą smūgį sudavė „Sūduva-Mantinga“.

Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai turėjo dviejų taškų persvarą (89:87), tačiau tuomet Lukas Aukštikalnis smeigė tritaškį, Šarūnas Beniušis pridėjo keturis taškus paeiliui, Evaldas Džiaugys atseikėjo dar vieną tolimą metimą ir likus žaisti keturias minutes Marijampolės ekipa įgijo dviženklę persvarą – 99:89.

„Perlas“ per likusį laiką atsakomojo spurto surengti nesugebėjo ir pranašumą išsaugojusi „Sūduva-Mantinga“ išsivežė pergalę.

Marijampoliečių gretose sezono rungtynes sužaidęs Š. Beniušis per 29 minutes pelnė 30 taškų (13/14 dvit., 4/5 baud.), 9 sugriebtus ir 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką, 5 išprovokuotas pražangas bei 44 naudingumo balus.

Š. Beniušio karjeros rezultatyvumo rekordas siekia 33 taškus, o naudingumo balų – 45.

Dvigubą dublį surinkęs Aurimas Urbonas pridėjo 10 taškų (2/5 dvit., 1/7 trit., 3/3 baud.), 15 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 7 klaidas bei 18 naudingumo balų.

15 rezultatyvių perdavimų – pakartotas A. Urbono karjeros rekordas „7bet-NKL“ pirmenybėse. Paskutinį kartą gynėjas tokį pasiekimą užfiksavo 2018 m. kovo mėnesį atstovaujant tuometinę Mažeikių „Erelių“ komandai.

Dvikovos pradžioje dominavo šeimininkai. „Perlas“ pirmąjį kėlinį užbaigė laimėdamas atkarpą 14:2, po kurios turėjo triuškinamą pranašumą – 31:12. Antrojo ketvirčio pradžioje šeimininkai dar šiek tiek padidino savo persvarą ir įgijo didžiausią pranašumą rungtynėse – 34:14.

Vis tik stabiliai deficitą mažinusi „Sūduva-Mantinga“ galop pavijo varžovus, perlaužė rungtynes savo linkme ir įsirašė pergalę.

„Perlas“: Šarūnas Valunta 22 (4/7 dvit., 4/6 trit.), Mantas Šerkšnas 19 (5/9 trit.), Augustinas Venckus 15 (3/9 trit.), Ernestas Naruševičius 13 (5/5 dvit.), Rokas Stankevičius 12 (2/7 dvit., 2/6 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 30 (13/14 dvit., 9 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 19 (3/6 dvit., 4/8 trit.), Ignas Labutis 18 (4/5 dvit., 3/6 trit, 8 atk. kam.), Lukas Aukštikalnis (4/11 trit.) ir Evaldas Džiaugys (4/4 dvit., 3/5 trit.) po 17, Aurimas Urbonas 10 (1/7 trit., 15 rez. perd., 7 kld.).