Pirmojo NKL savaitgalio apžvalga: debiutantų pergalės, L. Ulecko taiklumas ir įspūdingas kėlinys

2018-10-08 12:54

Nacionalinėje krepšinio lygoje startavo 2018-2019 metų sezonas, o po pirmojo savaitgalio nepralaimėjusios liko tik trys komandos iš 15.

Šio sezono debiutantai Gargždų SC ir Palangos „Kuršiai“ jau spėjo pajusti pergalės skonį, o pergalės neiškovojo trys klubai.

Apie tai, puikius individualius pasirodymus ir tarptautinio NKL turnyro startą – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ apžvalgoje.

Pergalingi startai

Kaimynės Žemaitijoje, Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ir Gargždų SC komandos, yra vienintelės, pirmąjį NKL savaitgalį iškovojusios abi pergales. NKL čempionai Klaipėdos krepšininkai abejas rungtynes sužaidė namuose, o jose įveikė Kauno KTU ir Vilniaus „Perlą“. Tuo metu už 20 kilometrų nuo Klaipėdos įsikūrusi NKL debiutantė Gargždų SC svečiuose palaužė Molėtų „Ežerūną“, o savo aikštėje nukovė Joniškio „Delikatesą“.

Trečioji pralaimėjimų nepatyrusi komanda – Mažeikių „Ereliai“. Tiesa, ji sužaidė tik vieną mačą, kuriame savo aikštėje įveikė Tauragės krepšinio klubą. Kitą susitikimą mažeikiškiai žaidė NKL tarptautiniame turnyre, kuriame Minsko „Cmoki-2“ ekipai nusileido 77:84. Pastarasis rezultatas į bendrą NKL turnyrinę lentelę nesiskaičiuoja.

Debiutai

NKL praėjusį savaitgalį debiutavo dvi komandos. Apie Gargždų SC pergalingą debiutą jau minėjome, o kita lygos duris pravėrusi komanda, Palangos „Kuršiai“, iškart iškovojo pergalę.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai penktadienį į Šakius atvyko su keliais traumuotais žaidėjais, tačiau vietos „Vytį“ patiesė 82:74. Palangos ekipai nepadėjo Aurimas Majauskas ir Aidas Viskontas, prieš pat sezono susižeidė ir legionierius Masonas Stuteville’as.

Nepriekaištingas taiklumas

Kauno „Žalgirio“ dublerių atstovas Lukas Uleckas rungtynėse su Palangos „Kuršiais“ užfiksavo nepriekaištingą metimų iš žaidimo statistikos eilutę.

Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis L. Uleckas per 16 minučių įmetė 4 dvitaškius iš 4, 4 tritaškius iš 4 ir 6 baudas iš 7. Iš viso gynėjas pelnė 26 taškus ir surinko 26 naudingumo balus, o abu skaičiai – geriausi jo karjeroje NKL.

Prieš buvusią komandą

Vasarą iš Kauno „Žalgirio-2“ į Palangos „Kuršius“ atvykęs Grantas Vasiliauskas šeštadienį turėjo pirmąją progą pasirodyti prieš buvusią komandą, o šiame susitikime jis gerino savo asmeninius rekordus. Puolėjas per 37 minutes įmetė 21 tašką (10/19 dvit., 0/2 trit., 1/6 baudos) ir sugriebė 10 kamuolių. 21 taškai, 19 mestų dvitaškių ir 10 įmestų, 10 atkovotų kamuolių ir 7 sugriebti kamuoliai puolime yra naujieji G. Vasiliausko rekordai Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Rezultatyviausi

Du gynėjai sezoną pradėjo itin rezultatyviausias pasirodymais. Tai Haroldas Saprykinas, pirmajame mače įmetęs 30 taškų, ir Jalenas Riley, per pirmąsias dvejas rungtynes pasiekęs 29,5 taško vidurkį.

Mažeikių „Erelių“ gynėjas H. Saprykinas akistatoje su Tauragės krepšinio klubu per 32 minutes pataikė 4 dvitaškius iš 11, 5 tritaškius iš 8 ir visas 7 baudas bei pelnė 30 taškų. Tiek taškų suma, tiek ir 29 naudingumo balai šiame mače yra naujieji 23-ejų metų 187 cm ūgio atleto rekordai.

Tuo metu Jalenui Riley iš Palangos „Kuršių“ po pirmojo savaitgalio priklauso rezultatyvumo rekordas. Jis akistatoje su Kauno „Žalgiris-2“ įmetė 33 taškus (4/8 dvit., 7/13 trit., 4/6 baudos) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Prieš tai susitikime su Šakių „Vyčiu“ jis surinko 26 taškus (5/11 dvit., 4/8 trit., 4/6 baudos) bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Nuotr. D. Lukšta

Universalus žaidimas

„Telšių“ puolėjas 27-erių Ovidijus Kaminskis tapo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ baisiausiu košmaru, kadangi šis krepšininkas aikštėje darė viską. Jis per 29 minutes įmetė 17 taškų (4/6 dvit., 9/12 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus. Pastarasis skaičius – kol kas geriausias lygoje šį sezoną. Tokio puolėjo žaidimo sulaukę „Telšiai“ Marijampolėje triumfavo 80:73.

Lemiamas smūgis

Šeštadienį rungtynėse Telšiuose lemiamu metu savo benefisą surengė Šakių „Vyčio“ naujokas Erikas Jakštys. 23-ejų metų 188 cm ūgio gynėjas per paskutines pusaštuntos minutės pelnė 16 iš 27 komandos taškų, o per šią atkarpą „Vytis“ 3 taškų deficitą (52:55) pavertė pergale 79:76.

Šios atkarpos metu E. Jakštys pataikė 2 dvitaškius iš 2, 3 tritaškius iš 4 ir 3 baudas iš 3. 16 taškų ketvirtajame kėlinyje – visi, kuriuos šiame mače surinko prieš tai NCAA žaidęs gynėjas iš Šakių.

Be to, E. Jakštys pataikė ir svarbiausią rungtynių metimą, kai likus pusei minutės pasižymėjo tritaškiu su pražanga.

Tarptautinis turnyras

Kartu su Nacionaline krepšinio lyga startavo ir NKL tarptautinis turnyras su komanda iš Baltarusijos Minsko „Cmoki-2“. Pirmose rungtynėse su „Cmoki“ dubleriais jėgas išbandė Joniškio „Delikatesas“, kuris laimėjo 79:72. Joniškio klube dvigubą dublį surinko Rytis Biliartas – 18 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 31 naudingumo balai. Baltarusijos ekipoje išsiskyrė po 13 taškų pelnę Kirilas Čumakou ir Andrejus Rahosenka.

Kitose rungtynėse suspindo Yauheni Beliankou, kuris įmetė 39 taškus (14/20 dvit., 2/5 trit., 5/5 baudos), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 46 naudingumo balus, o jo „Cmoki-2“ pirmąją pergalę pasiekė 84:77 įveikdama Mažeikių „Erelius“, kuriems 20 taškų įmetė Haroldas Saprykinas.