2024-02-27 14:45
Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

Prieš įšokant į paskutinės Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) reguliaraus sezono savaitės kovas, užmeskime į svarbiausius devynioliktosios savaitės akcentus.

Laimėtas reguliarusis sezonas ir vos nenutrūkusi pergalių serija. Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ dramatiškai pratęsė pergalių seriją. Palangiškiai namuose 95:92 per pratęsimą pranoko Šakių „Vytį-VDU“ bei triumfavo 19 kartą paeiliui. Po šios pergalės „Olimpui“ pavyko užsitikrinti pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje ir laimėti reguliarųjį sezoną.

Apstu karjeros pasirodymų. Žvėriškas Patricko Robinsono pasirodymas nukalė „Šilutei“ 9 pergalę „7bet-NKL“ sezone. Roberto Kuncaičio auklėtiniai išvykoje 76:72 nugalėjo Kauno r. „Atletą“ (14-23). Geriausias karjeros rungtynes sužaidusio Robinsono sąskaitoje per 31 minutę buvo 32 taškai (12/16 dvit., 0/1 trit., 8/9 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai, 9 išprovokuotos pražangos ir 42 naudingumo balai.

„Atletas“ išvykoje 75:81 taip pat nusileido ir Joniškio „Delikatesui“. Svečių nuo nesėkmės neišgelbėjo geriausias karjeros pasirodmą „7bet-NKL“ čempionate užfiksavęs Justinas Jogminas, kuris per 30 minučių surinko 31 tašką (6/8 dvit., 5/5 trit., 4/8 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 4 perimtus kamuolius bei 34 naudingumo balus.

Iš pralaimėjimų duobės išlipo „Jurbarko-Kario“ krepšininkai, kurie išvykoje 80:79 palaužė Vilkaviškio „Perlą“ ir nutraukė 6 nesėkmių seriją. Baudos metimu pergalę išplėšęs Aidas Kavaliauskas buvo sunkiai sustabdomas – jo sąskaitoje per 30 minučių buvo 33 taškai (5/6 dvit., 5/9 trit., 8/11 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas ir 29 efektyvumo balai.

Ukmergės „Steko“ krepšininkai namie 93:79 palaužė „Kretingą“. Pralaimėtojų gretose karjeros mačą sužaidė 19-metis Nojus Pabrieža, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 24 taškai (8/12 dvit., 2/2 trit., 2/7 baud.), 7 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys ir 24 efektyvumo balai.

Klaidas Metrikis sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių ir atvedė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ į ketvirtąją pergalę paeiliui. Uostamiesčio krepšininkai namuose 78:75 įveikė pergalingąi žygiavusį „Steką“. Metrikis per 32 minutes pelnė 27 taškus (4/7 dvit., 5/9 trit., 4/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus. Geriausias sezono rungtynes sužaidęs 24-erių puolėjas buvo arti karjeros rekordų, kurie siekia 30 taškų ir 36 naudingumo balus.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa, vedama Egidijaus Dimšos, savo aikštėje 81:63 susitvarkė su Kauno „Žalgiriu-2“. Asmeninį rezultatyvumo rekordą pakartojęs Dimša per 26 minutes pelnė 27 taškus (9/12 dvit., 1/1 trit., 6/11 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo net 12 pražangų bei surinko 34 efektyvumo balus.

Sirgalių užnugaris. Į atkrintamąsias besikabinantis „Neptūnas-Akvaservis“ namuose 78:75 įveikė „Steką“ ir įsirašė ketvirtąją pergalę paeiliui. Šiose rungtynėse klaipėdiečiai turėjo galingą užnugarį. Susitikime apsilankė ištikimiausia „Neptūno“ klubo fanų grupuotė „Vakarų banga“, kuri sukūrė audringą atmosferą.

„Žemaitiška garbė“. Komanda, kurioje deriniai aiškinami žemaitiškai. Komanda, į kurią toli gražu ne kiekvienas patenka. Komanda, kuri visame Lietuvos krepšinio kontekste yra išties išskirtinė. Ir varžovas, su kuriuo skaitytis reikia net ir ambicingiausiems klubams. Septintojoje serialo „Tikslo link. Olimpas“ serijoje „Žemaitiška garbė“ – pasakojimas apie „Telšių“ klubą, dar vieną Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) senbuvį ir favoritą.

Su vėjeliu lemiamame kėlinyje. Po kluptelėjimo Palangoje „Telšiai“ tvirtai sugrįžo ant pergalingų bėgių. Telšiškiai išvykoje 104:76 pervažiavo „Vytį-VDU“. Atkakli kova tarp komandų vyko pirmuosius tris kėlinius, bet situacija aikštelėje per paskutines 10 minučių kardinaliai pasikeitė. Į tikrą puolimo uraganą patekę šeimininkai, įpusėjus lemiamam ketvirčiui, turėjo 20 taškų deficitą (72:92) ir jame toliau sukosi iki pat mačo pabaigos.