2024-02-06 15:00
Nuotr.: L. Šeputis
Nuotr. L. Šeputis

Nacionalinėje krepšinio lygoje (7bet-NKL) užverstas jau šešioliktas savaitės puslapis, todėl pažvelkime į tradicinę „7bet-NKL“ savaitės apžvalgą, kurioje veiksmo išties netrūko.

„7bet-NKL“ sugrįžimai. „Telšiai“ pasiekė susitarimą su 25-erių gynėju Tadu Pažėra, kuris abipusiu sutarimu paliko Mažeikių „M Basket-Delamode“. Įdomu tai, kad abi ekipos šiame „7bet-NKL“ ir Lietuvos krepšinio lygos sezonuose namų rungtynes žaidžia vienoje arenoje.

Amandas Urkis taip pat sugrįžta rungtyniauti į „7bet-NKL“ čempionatą. 25-erių metų krepšininkas atsisveikino su bankrutavusiais „Gargždus“ ir prisijungė prie Palangos „Olimpo“.

„Gargždus“ palikęs 24-erių Ernestas Jonkus irgi sugrįžo rungtyniauti į „7bet-NKL“ pirmenybes bei papildė „Šilutės“ gretas.

Arnas Adomavičius grįžo į Lietuvą ir vėl apsivilko Vilniaus „Ryto-2“ marškinėlius. 24-ąjį gimtadienį praėjusią savaitę minėjęs vilnietis sezoną pradėjo Slovakijoje, kur aukščiausioje lygoje atstovavo Bratislavos „Inter“ ekipai.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ į savo sudėtį įtraukė puolėją Antaną Udrą, kuris komandai jau atstovavo 2016-2018 m. sezonais ir 2017-aisiais su ekipa tapo „7bet-NKL“ nugalėtoju. Tačiau krepšininko sugrįžimas į aikštę gali įvykti vasario antroje pusėje.

Naujų žaidėjų registracija „7bet-NKL“ čempionate galima iki vasario 15 d.

Nuotr. D. Lukšta

„Vyčio-VDU“ duetas. Šakių „Vytis-VDU“ paskelbė, kad Evaldas Džiaugys ir Šarūnas Vingelis ketvirtadienį sužaidė paskutines šio „7bet-NKL“ sezono rungtynes. Abu žaidėjai nuo šiol ruošis 3x3 krepšinio olimpiniam atrankos turnyrui. Kiek anksčiau dėl tos pačios priežasties Aurelijus Pukelis ir Marijus Užupis paliko „Sūduvą-Mantingą“.

Ilgiausia pergalių serija. „Olimpas“ užfiksavo ilgiausią pergalių seriją šiame „7bet-NKL“ sezone. Pajūrio ekipa namuose 83:67 nugalėjo „Jurbarką-Karį“ (17-14) ir laimėjo 14 kartą iš eilės. Paskutinį kartą 14 pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse buvo pasiekusi „Sūduva-Mantinga“, kuriai tai pavyko padaryti 2021-2022 m. sezone.

Atgal ant bėgių. Igno Urbono ir Adomavičiaus dueto vedamas Vilniaus „Rytas-2“ įsirašė svarbią pergalę šiame sezone. Andriaus Šležo auklėtiniai namie 93:81 (25:21, 24:21, 29:22, 15:17) įveikė „Šilutę“ ir nutraukė 7 nesėkmių seriją. Po šios pergalės vilniečiai užsitikrino tarpusavio pranašumą antrajame pogrupyje, kadangi įveikė šilutiškius tris kartus iš trijų.

Trečiajame kėlinyje rungtynes perlaužę „Telšiai“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją. Povilo Šakinio kariauna išvykoje 81:67 (16:18, 16:19, 25:15, 24:15) triumfavo prieš lygos lyderius Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Trys su nesportine? Tikrai taip ir nors tai gana retas reiškinys, bet tai padaryti pavyko 21-erių Edgarui Preibiui. Į greitą ataką pasileidęs puolėjas išprovokavo Deivido Sabeckio nesportinę pražangą ir nuo lentos smeigė taiklų tritaškį.

Iš vidurio aikštės. Kretingos sporto centre susirinkusius sirgalius nudžiugino 18-metis Justas Žiubrys, kuris tiksint paskutinėms trečiojo kėlinio sekundėms paleido taiklų šūvį iš aikštelės vidurio.

Dviženklis deficitas. Savo namų tvirtovėje atsitiesė Ukmergės „Stekas“, kuris 79:75 (13:24, 22:22, 22:15, 22:14) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“. Antrojo kėlinio pabaigoje šeimininkai dar turėjo 15 taškų deficitą (29:44), tačiau likus žaisti paskutinę minutę ukmergiškiai jau buvo priekyje (75:72), o po minutes pertraukėlės realizavo tolimą metimą (78:72). Kitoje atakoje Radvilas Kneižys atsakė tuo pačiu ir paliko varžovams 30 sekundžių (75:78), bet per likusį laiką „Neptūnas-Akvaservis“ sėkmingos atakos nesurengė ir ukmergiškiai šventė pergalę – 79:75.