17 taškų pranašumo vos neišbarstęs „Vytis-VDU“ šventė pergalę Kaune

2023-12-21 21:27
Nuotr.: G. Šiuparys
Nuotr. G. Šiuparys

Evaldas Džiaugys sužaidė geriausią sezono mačą, o Šakių „Vytis-VDU“ (12-9) pasiekė sunkią pergalę „7bet-NKL“ sezone. Eriko Kučiausko kariauna išvykoje 65:64 (19:14, 11:19, 24:10, 11:21) išrašė pralaimėjimą Kauno „Žalgiriui-2“ (12-10).

27
36
83%
5/6
6

„Vyčio-VDU“ puolėjo Džiaugio sąskaitoje per 30 minučių buvo 27 taškai (5/12 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 36 naudingumo balai.

Pirmosios mačo minutės buvo nerezultatyvios, tačiau kėliniui įgavus pagreitį Šakių ekipa surengė spurtą ir pirmavo 9 taškais (15:6).

Aktyvią gynybą nuo pat antrojo kėlinio pradžios demonstravę kauniečiai sugebėjo persverti rezultatą, tačiau Evaldo Džiaugio du taškai su pražanga leido „Vyčiui-VDU“ vėl išsiveržti į priekį (28:27).

Šaltą protą išlaikę žalgiriečiai savo pranašumą susigrąžino ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 33:30.

Antrąją rungtynių dalį sėkmingiau pradėję svečiai išlaikė gerą tempą ir kėlinį laimėjo 24:10, kas leido lemiamą ketvirtį pradėti vedančių vaidmenyje (54:43).

„Žalgiris-2“ atsilikinėjo 17 taškų (46:63), tačiau charakterį parodę šeimininkai kabinosi „Vyčiui-VDU“ į atlapus.

Žalgiriečiams pavyko sumažinti deficitą iki vieno metimo (63:65), o pranašumą galėjęs panaikinti Dominykas Butka realizavo vieną baudą iš dviejų (64:65).

Po minutės pertraukėlės Butka dar išprovokavo priešininkų pražangą išsimetant kamuolį, tačiau kauniečių kapitonas Nedas Montvila paskutinėje atakoje prarado kamuolį ir „Vytis-VDU“ šventė pergalę – 65:64.

Žalgiriečiams Matas Vokietaitis per 17 minučių pelnė 14 taškų (5/7 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 18 efektyvumo balų.

Kauniečių gretose nežaidė Mantas Juzėnas, Justas Stonkus, o svečiai rungtyniavo be Domo Uosio ir Nojaus Lebsko.

„Žalgiris-2“: Dovydas Butka 18 (7/12 dvit., 6 atk. kam., 4 kld.), Matas Vokietaitis 14 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 4 kld.), Nedas Montvila 9 (2/4 trit.), Vytautas Žygas 8 (2/5 trit., 5 atk. kam.).

„Vytis-VDU“: Evaldas Džiaugys 27 (5/12 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 36 naud.), Titas Januševičius 14 (7/12 dvit., 0/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld.), Gabrielius Čelka 8.