Karjeros pasirodymą surengęs Mažeika atvedė „Neptūną-Akvaservis“ į pergalę

2023-11-11 19:10
Nuotr.: V. Selivončikas
Nuotr. V. Selivončikas

Rekordinis Gabrieliaus Mažeikos pasirodymas padėjo Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“ (2-10) nutraukti 6 nesėkmių seriją. Uostamiesčio ekipa išvykoje 83:77 (23:19, 21:23, 19:18, 20:17) įveikė Kauno r. „Atletą“ (3-9).

Naudingiausią ir rezultatyviausią mačą „7bet-NKL“ čempionate sužaidęs klaipėdietis Mažeika per 36 minutes pelnė 30 taškų (5/8 dvit., 4/6 trit., 8/10 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 33 naudingumo balus.

30
33
67%
4/6
80%
8/10

Atkaklią akistatą klaipėdiečiai pradėjo išsiverždami į priekį ir po Deivido Anužio tritaškio įpusėjus kėliniui įgijo nedidelę persvarą (11:6).

Antroje kėlinio dalyje komandos keitėsi tolimais metimais, bet ketvirtį uostamiesčio komanda užbaigė pirmaudama (23:19).

Po ilgosios pertraukos „Neptūnas-Akvaservis“ gerai dirbo gynyboje ir per pirmas 4 antrosios rungtynių pusės minutes šeimininkams leido pelnyti tik 5 taškus (54:47).

Baigiantis trečiajam kėliniui kauniečiai spurtavo ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko vieno metimo skirtumu (60:63).

Lemiamame kėlinyje klaipėdiečiai per beveik 6,5 minutės leido „Atletui“ pelnyti tik 4 taškus ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą (74:64).

Mačo pabaigoje spaudimas per visą aikštelę šeimininkams leido sušvelninti turėtą deficitą, bet pergalę galiausiai iškovojo „Neptūnas-Akvaservis“ – 83:77.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Martynas Zigmantavičius, kurio sąskaitoje – 13 taškų (4/8 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 21 efektyvumo balas.

„Atletas“: Julius Liesis 16 (2/3 trit.), Rokas Pocius (6/8 dvit., 5 atk. kam.) ir Martynas Zigmantavičius (4/8 dvit., 1/5 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.) po 13, Gytis Sirutavičius 10 (2/6 trit., 4 per. kam.), Gediminas Rumša 8 (5 atk. kam.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Gabrielius Mažeika 30 (5/8 dvit., 4/6 trit., 8/10 baud., 5 atk. kam., 33 naud.), Kristupas Leščiauskas (3/5 trit., 3 per. kam., 4 kld.) ir Karim Rtail (5/5 dvit.) po 12, Laurynas Mikalauskas 10 (4/9 dvit., 13 atk. kam., 5 rez. perd.), Matas Narvilas 9, Deividas Anužis 8 (5/6 baud., 4 rez. perd., 10 kld.).