Dramos kupiname finale – „Žalgirio-2“ triumfas

2023-04-22 21:49

Ilgą laiką atsilikinėjęs Kauno „Žalgiris-2“ ketvirtajame kėlinyje kilo į lemiamą šturmą, o Dovydo Butkos tritaškis iki mačo pabaigos likus 19 sek. padovanojo kauniečiams „7bet-NKL“ aukso medalius. Žalgiriečiai Telšiuose vykusiame finale 69:65 (22:19, 10:20, 13:13, 24:13) įveikė Mažeikių „M Basket“.

Po penkerių metų pertraukos į finalo ketvertą grįžęs „Žalgiris-2“ aukso medalius iškovojo pirmą kartą nuo 2007-2008 m. sezono.

Iki mačo pabaigos likus 56 sek. Motiejus Krivas išprovokavo penktąją Artūro Jomanto asmeninę pražangą bei nuo baudų metimų linijos surinko vieną tašką, Karolis Guščikas atsakė dviem baudomis (65:64).

Likus 19 sek. po „M Basket“ krepšiu kilo sąmyšis, po kurio kamuolys atsidūrė Dovydo Butkos rankose, žalgirietis smeigė tolimą metimą – 67:65.

Kitoje aikštės pusėje po krepšiu veržėsi Karolis Babušis, tačiau jo mestą dvitaškį nupūtė M. Krivas. Rungtynes taikliais baudos metimais uždarė Gytis Nemeikša (69:65).

Įpusėjus antrajam kėliniui Liutauras Lelevičius dvitaškiu padidino žalgiriečių pranašumą iki 6 taškų (31:25), visgi tuomet Vytauto Pliaugos kariauna krito į duobę. Mažeikiškiai 5 minučių atkarpą laimėjo 14:1 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 7 taškais – 39:32.

Trečiajame ketvirtyje „M Basket“ buvo nutolusi rekordiniu 14 taškų pranašumu (52:38), tačiau jaunieji žalgiriečiai atsakė spurtu 7:0 ir prieš lemiamą kėlinį atsilikinėjo 7 taškais – 45:52.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Krivas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 9 taškai (2/7 dvit., 0/1 trit., 5/12 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 19 naudingumo balų.

Rezultatyviausias buvo Nemeikša, per 33 minutes pelnęs 16 taškų (2/4 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 15 naudingumo balų.

Mažeikių komandai Guščikas per 30 minučių pelnė 15 taškų (5/7 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

„M Basket“: Artūras Jomantas 16 (5/13 dvit., 6/8 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Karolis Guščikas 15 (5/7 dvit., 5/6 baud., 8 atk. kam.), Karolis Babušis 13 (4/9 dvit., 1/5 trit.), Jokūbas Rubinas 11 (3/5 trit.), Simas Jasaitis 10 (4/4 dvit.).

„Žalgiris-2“: Gytis Nemeikša 16 (3/5 trit.), Liutauras Lelevičius 14 (4/7 dvit., 1/5 trit.), Kajus Kublickas 13 (2/7 dvit., 2/5 trit.), Motiejus Krivas 9 (2/7 dvit., 5/12 baud., 13 atk. kam.), Dovydas Butka 7 (6 atk. kam., 3 per. kam.).