Lyderių kautynės, stebuklingas išsigelbėjimas ir A. Šimonio sugrįžimas

2022-10-31 12:48
Nuotr.: L. Šeputis
Nuotr. L. Šeputis

Lyderių kautynės, stebuklingas išsigelbėjimas, pirmoji trenerio pergalė – tai ir dar daugiau „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Fantastiškas metimas. Palangos „Kuršiai“ mače su Kauno r. „Atletu“ sukūrė stebuklą, kurį dar ilgai prisimins.

Likus pusantros sekundės iki mačo pabaigos Karolis Babkauskas prasiveržimu pakreipė rungtynių likimą į „Atleto“ pusę (76:75), tačiau paskutinėje atakoje, kuri truko vos vieną sekundę, Danilo Sokolenka įsmeigė paskutinės sekundės metimą ir padovanojo palangiškiams džiaugsmingą pergalę – 77:76.

Rungtynių herojumi tapęs D. Sokolenka per 28 minutes pelnė 14 taškų (1/3 dvit., 4/4 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, padarė 3 klaidas, blokavo metimą bei surinko 15 naudingumo balų.

Lyderių akistata. Kauno „Žalgiris-2“ stojo į akistatą su praėjusio sezono finalininke Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, tačiau apgynė namų tvirtovę ir pratęsė pergalių seriją.

Žalgiriečiai jau laimėjo septynis kartus paeiliui ir vis dar yra viena iš dviejų lygos komandų, kuri dar nėra patyrusi pralaimėjimo.

Taip pat be kluptelėjimų žingsniuoja ir „Telšiai“, iškovoję aštuonias pergales iš eilės.

Iki pat lemiamo ketvirčio nė vienai iš komandų nepavyko susikrauti apčiuopiamo pranašumo. Likus kiek mažiau nei 3 minutėms „Sūduva-Mantinga“ buvo besivejančių vaidmenyje – Aurelijus Pukelis sumažino deficitą iki vieno taiklaus metimo (61:64).

Tada Nedas Montvila ir Paulius Beliavičius apsimainė netaikliais tritaškiais, bet netrukus tas pats N. Montvila įmetė dvitaškį, marijampoliečiai suklydo, o Liutauras Lelevičius pataikė baudų metimus (68:61), kurių pakako pergalei.

Nesėkmių ruožas. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ iki šiol negali atrasti rakto į pirmąją sezono pergalę. Klaipėdiečiai praėjusią savaitę turėjo pripažinti Mažeikių „M Basket“ (77:88) ir „Šilutės“ (68:84) ekipų pranašumą.

Mače su Mažeikių komanda „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkas Jonas Paukštė surengė solidų pasirodymą – pelnė 18 taškų (8/9 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, blokavo 2 metimus bei surinko net 34 naudingumo balus, bet to buvo negana.

34 naudingumo balai – J. Paukštės karjeros rekordas „7bet-NKL“ pirmenybėse.

Tuo metu sezono pradžioje „M Basket“ vairą perėmusiam Dariui Dimavičiui tai buvo pirmoji pergalė šiame poste.

Papildymas. Joniškio „Delikatesas“ į savo gretas pasikvietė 21-erių Nojų Jankūną. 194 cm ūgio gynėjas jau spėjo debiutuoti naujoje komandoje mače su „Kretinga VR-Servisas“.

Tiesa, jis aikštėje praleido tik vieną minutę, per kurią spėjo atlikti vieną rezultatyvų perdavimą, o Joniškio klubas 73:86 nusileido svečiams iš Kretingos.

Sugrįžimas. Vilniaus „Ryto-2“ atstovas Adas Šimonis sužaidė pirmąsias sezono rungtynes.

Vilniečiai 113:81 užtikrintai įveikė „Delikatesą“, o 21-erių gynėjas žaidė visą pirmąjį kėlinį ir per 10 minučių pelnė 15 taškų (2/3 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį bei surinko 18 naudingumo balų.

Praėjusiame sezone jaunuolis vidutiniškai rinkdavo po 13,7 taško, 3,2 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo, 1,1 perimto kamuolio bei 11,6 naudingumo balo.