Ž. Šimonio dvitaškis išvedė „Sūduvą-Mantingą“ į finalo ketvertą

2022-04-09 18:09
Nuotr.: Vytautas Kuralavičius
Nuotr. Vytautas Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ dramatiškai tapo antrąja „7bet-NKL“ finalo ketverto dalyve.

18
17
50%
1/2
3

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose 73:72 (24:13, 15:18, 20:25, 14:16) palaužė Šakių „Vytį“.

Serijoje iki trijų pergalių marijampoliečiai nugalėjo 3-0. Pirmasis mačas laimėtas 88:66, antrasis – 89:71.

Pusfinalyje „Sūduva-Mantinga“ susitiks su „Šilutės“ ir Kauno r. „Atleto“ poros nugalėtojais. Pastarojoje serijoje rezultatu 2-1 pirmauja šilutiškiai.

Likus 2 minutėms abi ekipos apsikeitė tritaškiais ir „Sūduva-Mantinga“ buvo priekyje (69:67). Labai svarbų tritaškį likus 57 sek. pataikė Karolis Kokoška ir išvedė svečius į priekį (70:69). Po minutės pertraukėlės jam dvitaškiu su pražanga atsakė Šarūnas Beniušis (71:70). Likus 19 sek. Marijus Užupis grąžino persvarą svečiams (72:71). „Sūduva-Mantinga“ turėjo minutės pertraukėlę ir po jos, likus 7 sek., Žygimantas Šimonis sunkiu metimu išplėšė pergalę (73:72).

Marijampolės komandai Ž. Šimonis per 30 minučių pelnė 18 taškų (4/4 dvit., 3/7 trit., 1/2 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Šakių ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Aurelijus Pukelis, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 13 taškų (2/4 dvit., 3/6 trit.), 13 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 25 naudingumo balai.

Marijampolės ekipa rungtynes pradėjo spurtu 14:0 ir iki pirmojo kėlinio pabaigos išlaikė dviženklę persvarą (24:13). „Vytis“ sugebėjo įpūsti gyvybės savo puolime ir iki pertraukos kiek apkarpė deficitą (31:39).

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai parodė, kad be kovos nepasiduos. Po Marijaus Užupio ir Pauliaus Semaškos dvitaškių „Vytis“ pradėjo krautis pranašumą (49:44). Nepaisant to, marijampoliečiai iki ketvirtojo kėlinio susigrąžino pranašumą (59:56).

Įtemptoje ketvirtojo kėlinio atomazgoje pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą, bet pergalę pasiekė „Sūduva-Mantinga“.

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 18 (4/4 dvit., 3/7 trit.), Lukas Aukštikalnis 17 (5/13 trit., 5 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 10 (5/6 dvit.), Justas Nausėdas 9 (3/3 trit.).

„Vytis“: Karolis Kokoška 18 (6/7 trit., 5 atk. kam.), Aurelijus Pukelis 13 (3/6 trit., 13 atk. kam., 7 rez. perd., 25 naud.), Marijus Užupis 10 (5/9 dvit., 3 per. kam.), Paulius Beliavičius (2/7 trit.) ir Paulius Semaška (1/6 trit., 4 rez. perd.) po 8, Gabrielius Čelka 7 (4 rez. perd.).