Pajūrio derbis: kova iki paskutinių sekundžių ir „Kuršių“ triumfas

2022-02-05 18:40
Nuotr.: M. Miltakis
Nuotr. M. Miltakis

„7bet-NKL“ čempionate vyko pajūrio derbis, kuriame sunkią pergalę iškovojo Palangos „Kuršiai“ (15-14).

10
19
13
1

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 71:68 (16:27, 15:14, 21:12, 19:15) panaikino 15 taškų deficitą, įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (5-24) ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Nuo pat rungtynių pradžios Klaipėdos ekipa sėkmingai rezgė atakas, tad po Gabrieliaus Mažeikos tritaškio jų pranašumas išaugo iki 15 taškų (25:10). Iki ilgosios pertraukos „Neptūnas-Akvaservis“ išsaugojo susikurtą dviženklę persvarą (41:31).

Visgi trečiajame kėlinyje klaipėdiečiams viskas pradėjo slysti iš rankų – jie pralaimėjo kėlinį 13:21, o rungtynių intriga sugrįžo.

Likus 42 sekundėms iki mačo pabaigos Matas Vaitkus prasiveržimu išvedė Klaipėdos komandą į priekį (68:67), tačiau Laurynas Mikalauskas turėjo atsakymą (69:68). Kitoje aikštės pusėje „Neptūnas-Akvaservis“ strigo, o Ernestas Jaškus baudų metimais įtvirtino Palangos klubo pergalę.

Palangos ekipos gretose išsiskyrė Tadas Budrys, kurio sąskaitoje per 18 minučių buvo 10 taškų (5/7 dvit.), 13 atkovotų kamuolių bei 19 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Derekas Hanesas, per 30 minučių pelnęs 17 taškų (8/14 dvit., 0/3 trit.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Klaipėdos komandai Lukas Kreišmontas per 31 minutę pelnė 13 taškų (2/4 dvit., 1/2 trit., 6/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Gediminas Leščiauskas 20 (2/6 trit., 8/10 baud.), Matas Vaitkus 16 (4/7 dvit., 2/10 trit., 4 rez. perd., 5 kld.), Lukas Kreišmontas 13 (6/7 baud., 7 atk. kam., 2 blok.).

„Kuršiai“: Derekas Hanesas 17 (8/14 dvit.), Laurynas Mikalauskas 15 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Tadas Budrys 10 (5/7 dvit., 13 atk. kam.), Ernestas Jaškus ir Tadas Kymantas (4/6 dvit.) po 8.