Į „7bet-NKL“ nutūpusį „Atleto“ vardą tikimasi sugrąžinti į aukštumas

2022-02-05 11:40

Legendinis Lietuvos krepšinio vardas „Atletas“ atgimė Nacionalinėje krepšinio lygoje. Klubas su šiuo pavadinimu šį sezoną nutūpė Kauno priemiestyje Garliavoje.

Šį sezoną metami dvitaškiai

55%
18,1
Pataiko: 18,1
Taiklumas: 54,8%
Vieta lygoje: 12
Geriausias pasiekimas: 25
Blogiausias pasiekimas: 8
Daugiausia pataiko: Ignas Juškevičius

Kauno rajono „Atleto“ prezidentas Raimundas Miladauskas šią komandą ir pavadinimą perėmė dar 2018 metais. Praėjusį sezoną „Atletas“ „7bet-NKL“ žaidė po bendra vėliava su Molėtų „Ežerūnu“ ir rungtynėms iš Kauno važinėdavo į Molėtus. Šį sezoną Molėtų „Ežerūnas“ persikėlė į RKL, o žaisti NKL liko Kauno rajono „Atleto“ komanda.

LKL reikalavimus atitinkančioje Garliavos arenoje įsikūręs „Atletas“ neslepia noro ateityje praverti aukščiausios šalies lygos duris. Toks yra klubo prezidento Raimundo Miladausko tikslas.

Nuo 1994 iki 1998 metų „Atletas“ keturis sezonus iš penkių žaidė LKL finale ir sykį buvo per žingsnį nuo triumfo. Kuo dabartinis „Atletas“ siejasi su to paties pavadinimo komanda, kuri pirmaisiais LKL gyvavimo metais kibo į atlapus Kauno „Žalgiriui“?

„Turbūt siejasi tuo, kad tai yra mano jaunystės komanda, – „7bet-NKL“ reportaže sakė R. Miladauskas. – Aš tiesiog sirgdavau už tą „Atletą“, nebuvau „Žalgirio“ fanas. 2018 metais sulaukiau pasiūlymo iš Edo Nickaus perimti „Atleto“ pavadinimą ir komandą. Man tiesiog kilo mintis „Atletą“ sugrąžinti į LKL. Tai – mano tikslas. Mane šis tikslas veda į priekį.“

Prie „Atleto“ komandos vairo antrą sezoną paeiliui stovi Remigijus Bardauskas. Šį sezoną ekipą papildė tokie gerai žinomi krepšininkai kaip Egidijus Dimša, Gytis Sirutavičius, Karolis Babkauskas ir Martynas Linkevičius, o prie jų prisijungė perspektyvus jaunimas.

Prasidėjus trečiajam „7bet-NKL“ reguliariojo sezono ratui „Atletas“ žengia ketvirtoje vietoje.

„Pagrindinis žaidėjas, kapitonas, lyg komandos tėvas yra Egidijus, – sakė komandos treneris R. Bardauskas. – Jis ir suburia visą komandą, ir jai padeda. Gynyboje jis yra svarbiausias žaidėjas, kuris sustato ir pasako. Labai stipriai jaučiasi, kai jo neturime.

Didelę naštą neša mūsų metikai Karolis Babkauskas ir Gytis Sirutavičius, nuo jų negalima eiti į pagalbas, jeigu juos paliksi laisvus, tai susimes. Ant šių trijų žaidėjų laikosi komanda. Aišku, ir Martynas Linkevičius daro didelį darbą.“

E. Dimša prieš tai daugiau nei dešimtmetį žaidė LKL, o šį sezoną nutarė persikelti į „7bet-NKL“ žaidžiantį „Atletą“.

„Nebuvo labai sudėtinga, nes tiesiog galbūt jau tam atėjo laikas, – teigė 36-erių E. Dimša. – Dar buvo noro žaisti, širdis dar plakė krepšiniu ir automatiškai atsidūriau čionai. Aš jau tam ruošiausi 3-4 sezonus, žinojau, kad vieną dieną tai ateis. Daugiau galvojau apie karjeros pabaigą, ne apie žaidimą NKL. Kadangi sveikatos, atrodo, yra, noro yra, tad nusprendžiau tęsti karjerą.“

Sezono eigoje „Atletas“ dukart buvo įkritęs į duobę ir suklupo po keturis sykius iš eilės, o tai siejasi su žaidėjų traumomis. Pasveikus krepšininkams, „Atletas“ ėmė demonstruoti vis geresnį žaidimą bei triumfavo penkis kartus iš eilės.

„Ta pirmoji sezono dalis tikrai buvo sunki, – pripažino „Atleto“ treneris R. Bardauskas. – Nuo pat draugiškų rungtynių turėjome traumų ir susirgimų. O kai turėjome visą sudėtį, mūsų žaidimas stipriai šaudavo į viršų. Žaidimas be ir su Egidijumi Dimša – didelis skirtumas. Manau, kad žaidėjai susigyveno, suprato, ko mes iš jų norime. Manau, jog antroji sezono pusė turėtų būti lengvesnė, jeigu nekamuos traumos.“

Nors „Atletas“ yra nauja komanda, visko matę komandos vyresni žaidėjai išskiria klubo profesionalumą.

„Mūsų organizacija tikrai yra aukščiausiame lygyje. Mes esame aprūpinti, aprengti, nuvežti, viskas super, aukščiausiame lygyje“, – sakė K. Babkauskas.

„Labai aukšto lygio organizacija, aš lyginčiau su LKL, – pažymėjo E. Dimša. – Už kai kurias LKL komandas, kuriose esu žaidęs, tikrai geriau.“

„Atletas“ šį sezoną treniruojasi Kaune, o greta esančioje Garliavoje tik žaidžia rungtynes, tačiau vis tiek džiaugiasi galimybe rungtyniauti LKL reikalavimus atitinkančioje arenoje.

„Be abejo, mes to norėjome, norėjome bent treniruočių (Garliavoje) prieš rungtynių dieną, bet ne viskas iš karto, – pasakojo R. Miladauskas. – Garliava yra rankinio meka ir buvo labai sunku prisitaikyti prie rankinio. Ačiū Kauno r. merui, gavome bent galimybę žaisti.“

Šį sezoną „Atletas“ tikisi prasimušti į „7bet-NKL“ finalo ketvertą ir šiame etape pasitikrinti jėgas, o nuo kito sezono kels dar aukštesnį tikslą.

„Vizija buvo būti ten, kur esame dabar po dviejų reguliariojo sezono ratų – ketverte, – sakė klubo prezidentas R. Miladauskas. – Mes šiemet norime pasibandyti, kas yra ketvertas, pačiupinėti, kad kitais metais jau galėtume kelti aukštesnius tikslus laimėti lygą.

Klausau, kad iš 14 „7bet-NKL“ komandų beveik pusė nori į LKL, bet nelabai kas turi sąlygas tam. Dabar tik dvi komandos turi tinkamą infrastruktūrą, tai – Palanga ir Garliava, kurių arenos yra tinkamos LKL. Turint tinkamą salę, be abejo, mūsų toliau tikslas yra gerinti biudžeto surinkimą, burti dar pajėgesnę komandą ir jau kitam sezonui kelti tikslą laimėti NKL.

Kaune, žinoma, galėtų būti dar viena komanda, bet dabar ne 1993 metai, kai LKL startavo su penkiomis Kauno komandomis iš 10. „Žalgiris“ nuėjo didelį kelią, užsiėmė vietą po saule. Dabar Kaune antrai komandai būtų sunku. Dėl to mes Kauno rajone.“





Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.