Antrą rezultatyviausią visų laikų pasirodymą surengusi „Sūduva-Mantinga“ sutriuškino „Mažeikius“

2021-11-04 19:41
Nuotr.: Vytautas Kuralavičius
Nuotr. Vytautas Kuralavičius

Į „7bet-NKL“ pirmenybių rekordą besitaikiusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-1) iškovojo triuškinamą pergalę.

23
35
9
80%
8/10

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose 128:58 (34:15, 30:10, 39:17, 25:16) nepaliko vilčių Mažeikių „Mažeikiams“ (3-6).

128 taškai – antras rezultatyviausias visų laikų pasirodymas NKL pirmenybių istorijoje. Absoliutus rekordas priklauso Šakių „Vyčio“ klubui, kuris įmetė 135 taškus dvikovoje su Palangos „Palanga“ 2018 m. kovo mėnesį.

Tuo metu 2011 m. sausį Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 128 taškus įmetė į Anykščių „Puntuko“ krepšį.

„Sūduva-Mantinga“ šio vakaro rungtynių baigtį nusprendė jau pirmajame kėlinyje. Tautvydas Kliučinykas bei Ignas Labutis pataikė po dvitaškį, Šarūnas Beniušis įkrovė iš viršaus ir po spurto 13:3 šeimininkai pirmavo 17 taškų persvara – 30:13.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir antrajame kėlinyje. Toliau apsukų nemažinę marijampoliečiai ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudami 64:25, tad likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas.

„Sūduva-Mantinga“ 100 pelnytų taškų ribą pasiekė dar trečiajame kėlinyje, o taškus pelnė visi aikštėje pasirodę krepšininkai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Š. Beniušis surinko 23 taškus (8/10 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 bloką, 4 išprovokuotas pražangas bei 35 naudingumo balus.

15-metis Augustas Merkys ant parketo praleido 18 minučių, per kurias pasižymėjo 9 taškais (0/2 dvit., 3/6 trit.), 2 rezultatyviais perdavimais, 2 perimtais ir 1 atkovotu kamuoliu bei 9 naudingumo balais.

Mažeikių ekipos gretose išsiskyrė Jonas Paukštė, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 16 taškų (8/11 dvit., 0/4 baud.), 5 atkovoti kamuoliai ir 13 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 23 (8/10 dvit., 9 atk. kam.), Lukas Aukštikalnis 22 (5/5 dvit., 4/5 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Edvinas Jezukevičius 17 (5/8 trit.), Tautvydas Kliučinykas 16 (5/7 dvit., 8 rez. perd.), Žygimantas Šimonis 15 (4/9 trit., 8 rez. perd.), Ignas Labutis 11.

„Mažeikiai“: Jonas Paukštė 16 (8/11 dvit.), Laurynas Balkūnas 13, Mindaugas Motuzas 11.