Įspūdingas 19-mečio šėlsmas, pergalingi metimai ir žibantys patyrę krepšininkai

2021-10-25 13:22
Nuotr.: T. Matijoška
Nuotr. T. Matijoška

Trečiąją „7bet-NKL“ sezono savaitę buvo sužaista 13 susitikimų, po kurių neliko nepralaimėjusių komandų, o rungtynėse buvo fiksuotos ne tik staigmenos, bet ir pasiektas naujas naudingumo balų rekordas.

Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių apžvalgą.

Staigmena Suvalkijoje. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ šį sezoną pradėjo lyg iš natų. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai startavo 5 pergalėmis paeiliui ir kai kuriuos varžovus tiesiog šlavė iš kelio. Gražios buvo tos 14 dienų be pralaimėjimų, tačiau atsitiko „Šilutė“. Į Marijampolę atvažiavę Kęstučio Mačijausko auklėtiniai iškart kibo į atlapus šeimininkams, o šaltakraujiškai sužaidę rungtynių pabaigą buvo prie pat pergalės (87:85).

Visgi Tautvydas Kliučinykas lemiamu metimu galėjo paskandinti „Šilutės“ viltis, tačiau jo tritaškis skriejo pro šalį. Šilutės ekipos gretose išsiskyrė Linas Lekavičius, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 26 taškai (9/10 dvit., 1/4 trit., 5/9 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 31 naudingumo balas.

19-mečio šėlsmas. Antrosios savaitės „7bet-NKL“ MVP ir Šakių „Vyčio“ lyderis Aurelijus Pukelis išvyko į 3x3 turnyrą, tačiau akivaizdu, jog paliko atsakingą žmogų, kuriam paliepė rūpintis šakiečių pergalėmis ir galbūt perdavė kažkiek savo galių. Tas vyrukas – Augustinas Mikštas. 19-metis jaunuolis kaip reikiant driokstelėjo ir per 30 minučių pelnė 36 taškus (13/14 dvit., 2/4 trit., 4/8 baudų), atkovojo 16 kamuolių, perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 50 naudingumo balų, o „Vytis“ 93:89 palaužė „Mažeikius“.

Nauja realybė. Praėjusį sezoną Regionų krepšinio lygoje „Kretingos“ (1-5) ekipa dominavo ir iškopė laipteliu aukščiau, tačiau, panašu, jog prie „7bet-NKL“ lygio dar teks priprasti. Savaitę kretingiškiai pradėjo Telšiuose, kur 29 taškų skirtumu gavo spragilų nuo žemaičių (61:90), o šeštadienį Marijampolėje kretingiškius pamokė „Sūduva-Mantinga“ (63:89). Bendras savaitės deficitas – 55 taškai ir priešpaskutinė vieta po 6 turų. Panašu, jog treneris Arimantas Mikaločius turės daug darbo.

Ledas venose. Herkus Kumpys likus 9 sekundėms smeigė pergalingą tritaškį, o ketvirtajame kėlinyje 15 taškų deficitą panaikinę Palangos „Kuršiai“ ant menčių patiesė iki tol be pralaimėjimų žygiavusią Šakių „Vyčio“ (5-1) komandą (92:90).

Likus 12 sekundžių Paulius Semaška dvitaškiu persvėrė rezultatą (90:89), tačiau H. Kumpys atsakė tolima bomba (92:90), o P. Semaškos desperatiškas tritaškis lanko nelietė ir palangiškiai triumfavo.

Rungtynių herojus H. Kumpys surinko 16 taškų (3/6 trit.) 7 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 3 perimtus kamuolius, 4 klaidas ir 20 naudingumo balų.

Eilinė diena ofise. Po 14 metų pertraukos į „7bet-NKL“ lygą sugrįžęs Marius Runkauskas nusprendė visiems priminti apie save. Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms „Neptūno“ dubleriai dar turėjo 10 taškų persvarą (74:64), tačiau tuomet M. Runkauskas pelnė tritaškį, Mindaugas Stašys įmetė keturis taškus paeiliui, Mantas Ruikis pridėjo tritaškį ir likus 34 sekundėms „Gargždai“ priartėjo iki 74:75. Gedimino Leščiausko metimas nepasiekė tikslo, o Marius Runkauskas pelnė keturis taškus ir ištempė „Gargždus“ į pergalę prieš klaipėdiečius (79:75).

Iš viso 35-erių snaiperis surinko 17 taškų, o 26 pridėjo 36-erių Mantas Ruikis. Vyresniems krepšininkams lygoje dar yra vietos? Žinoma, jie patys tą vietą išsikovoja.

Nepavyksta atsidaryti. Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (0-6) niekaip neranda kelio į pergales. Praėjusią savaitę Simono Serapino auklėtiniai išvykoje per 3 minutes vėjais paleido dviženklį pranašumą ir nusileido „Gargždams“ (75:79), o namuose turėjo pripažinti „Telšių“ pranašumą (55:79). Nė vienos pergalės, šeši pralaimėjimai ir paskutinė vieta lygoje – tikrai ne toks startas, kokio tikėjosi klaipėdiečiai.

Turnyro lentelė. Po praėjusios savaitės lygoje nebėra komandų, kurios nepajautė pralaimėjimo kartėlio – paskutinės pralaimėjo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Vytis“.

Po šešerių rungtynių keturios komandos turi po penkias pergales: „Sūduva-Mantinga“, „Vytis“, „Gargždai“ ir Vilkaviškio „Perlas“.

Atsitiesė. Prieš žengiant į praėjusią „7bet-NKL“ savaitę, „Šilutė“ savo kraityje turėjo vos vieną pergalę, tačiau kaip reikiant reabilitavosi. K. Mačijausko auklėtiniai ketvirtadienį sensacingai įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (87:85), o namuose tiesiog dominavo prieš Joniškio „Delikatesą“ (98:63). Nuo turnyrinės lentelės dugno iki septintosios pozicijos – puiki „Šilutės“ (3-3) savaitė.

Savaitės rungtynės. Dramomis ir įspūdingais pasirodymais pažymėtą „7bet-NKL“ savaitę uždarė mačas tarp „Gargždų“ ekipos bei Kauno „Žalgirio“ dublerių. Patirtis prieš jaunystę. Nuo pat rungtynių pradžios šeimininkavo ne kauniečiai, o iš Gargždų atvykę Eriko Kubiliaus auklėtiniai. Per antrąjį kėlinį „Gargždai“ susikrovė dviženklį pranašumą (36:26), o po pertraukos jį padidino iki 15 taškų (55:40).

Lemiamame ketvirtyje jaunieji žalgiriečiai bandė sugrįžti į rungtynes ir buvo priartėję iki 9 taškų (53:62), tačiau Gargždų komanda vėl šovė į priekį ir užtikrintai laimėjo susitikimą (80:63).

Nugalėtojų ekipoje išsiskyrė M. Runkauskas, kurio sąskaitoje – 19 taškų (2/3 dvit., 4/6 trit., 3/4 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 26 naudingumo balai.

12 taškų, 8 sugriebtus kamuolius ir 16 naudingumo balų pridėjo Simas Galdikas.