G. Leščiausko šou neužteko: galingai spurtavę vilniečiai palaužė „Neptūno“ dublerius

2021-10-14 18:56
Nuotr.: R.Lukoševičius
Nuotr. R.Lukoševičius

Sunkią pergalę „7bet-NKL“ čempionate iškovojo Vilniaus „Perlo Energijos“ (3-1) krepšininkai.

19
24
38%
3/8
63%
5/8

Edvino Justos auklėtiniai išvykoje 89:86 (21:26, 19:20, 24:21, 25:19) palaužė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (0-3) ekipą.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai ir pirmojo kėlinio pabaigoje po Oskaro Pleikio dvitaškio įgijo 6 taškų pranašumą (26:20). Iniciatyvą Simono Serapino kariauna išlaikė iki pat pertraukos (46:40).

Trečiojo ketvirčio pabaigoje klaipėdiečiai turėjo 5 taškų pranašumą (67:62), tačiau svečiai atsakė atkarpa 18:5, o likus 6 minutėms po Ado Šimonio baudos metimo likus 4 minutėms įgijo 8 taškų persvarą (80:72).

Visgi šeimininkai nepasidavė, Gediminas Leščiauskas smeigė tritaškį (84:88), O. Pleikys pridėjo dvitaškį (86:88) ir likus 6 sekundėms klaipėdiečiai kvėpavo varžovams į nugaras.

Kitoje aikštelės pusėje Lukas Valantinas realizavo tik vieną baudą (89:86) ir „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo šansą, tačiau Radvilo Kneižio tolimas šūvis buvo netikslus.

Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo G. Leščiausko benefisas. Gynėjas pelnė 30 taškų (9/10 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 bei prarado 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Jokūbas Rubinas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 19 taškų (5/8 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai), 4 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

„Neptūnas-Akvaservis“: Gediminas Leščiauskas 30 (9/10 dvit., 3/7 trit., 6 atk. kam., 2 blok., 5 kld., 29 naud.), Radvilas Kneižys 18 (4/6 dvit., 3/9 trit., 10 atk. kam., 5 rez. perd.), Oskaras Pleikys 17 (7/12 dvit., 15 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kld., 31 naud.), Kristupas Keinys 12 (2/9 trit., 4 blok.).

„Pelas Energija“: Jokūbas Rubinas 19 (5/8 dvit., 3/8 trit., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Adas Šimonis (3/9 trit.) ir Lukas Valantinas (5/9 dvit., 5 atk. kam.) po 14, Andreasas Kalogiros 10 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), Augustinas Kiudulas ir Rokas Jocius (4/9 dvit., 6 atk. kam., 4 kld.) po 8.