Nepralaimintys „Gargždai“ svečiuose per pratęsimą įveikė „Sūduvą-Mantingą“

2020-11-26 20:23
Nuotr.: G. Šiuparys
Nuotr. G. Šiuparys

Ketvirtadienio vakarą nutrūko pergalinga Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (7-1) serija NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse.

17
28
4
14

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose per pratęsimą 75:76 (18:28, 21:12, 6:13, 23:15, 7:8) nusileido „Gargždams“ (7-0), kurie išliko vienintele nepralaimėjusia lygos komanda.

Kaip ir didžiąją rungtynių dalį, pratęsime dvikova vyko taškas į tašką. Likus pusantros minutės Modestas Kumpys atliko sėkmingą prasiveržimą ir išlygino rezultatą (73:73).

Netrukus Ernestas Bružas realizavo abu baudų metimus ir išvedė „Gargždus“ į priekį, „Sūduvai-Mantingai“ palikdamas 40,1 sekundės (75:73). Jau kitoje atakoje prie baudų metimų linijos stojo ir E. Jezukevičius. Puolėjas šaltakraujiškai sumetė abi baudas ir vėl išlygino rezultatą – 75:75.

Likus 5,6 sekundės M. Kumpys atliko dar vieną reidą į baudos aikštelę ir sugebėjo išprovokuoti Roko Stankevičiaus pražangą. „Gargždų“ puolėjui pavyko pataikyti vieną baudą ir svečiai įgijo minimalią persvarą (76:75).

Lemiamoje atakoje Tomas Galeckas prasiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį laisvam likusiam R. Stankevičiui, tačiau jo tritaškis tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Gargždų“ pergalę.

„Pradžioje išėjome be noro ir apskritai be nieko, – po rungtynių sakė P. Šakinis. – „Gargždai“ atvažiavo su viskuo ir davė mums kovą, prie kurios turėjome prisitaikyti. Buvau šiek tiek nustebęs visa komanda, kol tai padarėme. Turėjome kovą duoti mes jiems, o gavosi atvirkščiai. Gal ir mano klaida buvo, jog nenuteikiau komandos rungtynių pradžiai. Paskui davėme jiems įsivažiuoti ir viskas.

Nepatiko vaizdas trečiajame kėlinyje. Nežinau, kiek atakų iš eilės nemetėme į krepšį – viskas baigėsi klaidomis. Kalbant apie rungtynių pabaigą, kur reikia sumesti baudas – nesumetame, bet atkovojame kamuolį puolime ir vėl padarome klaidą. Klaidos, klaidos, klaidos... Praradome kamuolį 24 sykius. Gynyboje didelių priekaištų neturiu, tačiau puolimas strigo.“

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 6 minutėms „Gargždai“ dar turėjo 8 taškų persvarą (58:50), tačiau „Sūduva-Mantinga“ kilo į lemiamą šturmą.

T. Galeckas smeigė tritaškį, Jonas Zakas pridėjo dvitaškį, E. Jezukevičius surinko 4 taškus paeiliui ir, likus 3 min. 15 sek., šeimininkų deficitas sumenko iki minimumo – 59:60.

Visai netrukus T. Galeckas bei E. Jezukevičius puikiai išpildė derinį du prieš du bei persvėrė rezultatą Marijampolės klubo naudai (64:63). Vis tik jau kitoje atakoje Eimantas Žilius atseikėjo tritaškį ir, likus 1 min. 17 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, sugrąžino persvarą „Gargždams“ – 66:64.

Vis tik likus 29,4 sekundės be priežiūros paliktas T. Galeckas atseikėjo tritaškį bei persvėrė rezultatą „Sūduva-Mantinga“ ekipos naudai – 67:66.

„Gargždų“ vyr. treneris Erikas Kubilius paprašė minutės pertraukėlės, tačiau Oskarui Pleikiui buvo užfiksuota pražanga puolime ir kamuolys atiteko Marijampolės komandai.

Po šio epizodo T. Galeckas stojo mesti baudų metimų, bet prametė abi baudas. „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo atkovoti kamuolį puolime, tačiau Žygimantui Šimoniui buvo užfiksuoti žingsniai ir likus 11,6 sekundės kamuolys atiteko svečiams.

M. Kumpys prasiveržė krepšio link, atliko perdavimą Eimantui Žiliui, o šis pelnė lengvus taškus iš po krepšio ir persvėrė rezultatą „Gargždų“ naudai – 68:67. Vis tik net ir šis epizodas nebuvo vakaro pabaiga.

Justas Nausėdas iš karto pasileido į greitą ataką ir sugebėjo išprovokuoti varžovo pražangą. Puolėjas pataikė vieną baudos metimą ir rezultatą išlygino (68:68). Gargždų ekipa progos lemiamam metimui nebesusikūrė ir dvikova persikėlė į pratęsimą.

„Sūduva-Mantinga“ ekipoje geriausiai pasirodė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs E. Jezukevičius.

Puolėjas per 30 minučių pelnė 24 taškus (7/11 dvit., 0/6 trit., 10/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Marijampoliečiai šiose rungtynėse vertėsi be puolėjo Šarūno Beniušio.

„Sūduva-Mantinga“: Edvinas Jezukevičius 24 (7/11 dvit., 0/6 trit., 10/10 baud., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), Rokas Stankevičius 15 (3/8 trit.), Tomas Galeckas 14 (4/8 trit.).

„Gargždai“: Modestas Kumpys 17 (7/11 dvit., 0/4 trit., 14 atk. kam., 27 naud. bal.), Ernestas Bružas (3/5 trit.), Titas Lengvinas (3/3 trit.) ir Eimantas Žilius (8 atk. kam.) po 12, Mantas Ruikis 11 (6 kld.).