„Neptūno-Akvaservis“ šturmą atlaikę marijampoliečiai išsivežė pergalę iš Klaipėdos

2020-01-05 18:03
Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (20-4) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šventė dar vieną pergalę.

13
25
6
4

Marijampoliečiai svečiuose 78:77 (22:17, 23:17, 19:24, 16:17) nugalėjo vienus čempionato lyderių Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (16-8) ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės.

Solidžius pamatus pergalei paklojo puiki atkarpa antrajame kėlinyje. Justinas Jogminas pataikė dvitaškį, Aurimas Kieža bei Tautvydas Kliučinykas smeigė po tritaškį, o spurtą 15:0 vainikavo Gintauto Matulio taškai, po kurių „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 42:26.

Trečiajame kėlinyje Dovydas Romančenko pelnė 5 taškus paeiliui, dvitaškį pridėjo Matas Vaitkus ir šeimininkai savo deficitą sumažino iki 5 taškų – 56:61.

Vis tik ketvirtojo kėlinio pradžioje Justinas Jogminas įkrovė iš viršaus, Tomas Galeckas realizavo baudas metimą, pataikė dvitaškį bei tritaškį ir taip marijampoliečiams atstatė dviženklę persvarą – 72:60.

Nepaisant to, „Neptūnas-Akvaservis“ vėl sugebėjo atsitiesti. Klaidas Metrikis pelnė 4 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo M. Vaitkus, o klaipėdiečiai spurtavo 9:0 ir, likus 3,5 minutės, priartėjo iki 3 taškų – 69:72.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, po taiklaus K. Metrikio tolimo metimo, ekipas skyrė tie patys trys taškai (72:75). Vis tik po šio epizodo nė viena iš komandų rezultatyvaus išpuolio nesurengė ir „Neptūnas-Akvaservis“ ėmėsi pražangų taktikos.

Likus 10,2 sekundės, T. Galeckas prametė abi baudas, o vos po kelių akimirkų teisėjai užfiksavo penktąją Šarūno Beniušio asmeninę pražangą. Vytautas Šarakauskas realizavo vieną baudos metimą ir, likus 6,1 sekundės, „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 75:73.

Dar kartą prie baudų metimų linijos stojęs T. Galeckas nebeklydo ir pataikęs abi baudas priartino marijampoliečius prie pergalės – 77:73. Tomas Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios sudėtingą dvitaškį pataikęs Nojus Mineikis vėl priartino šeimininkus (75:77).

T. Galeckas dar kartą stojo prie baudų metimų linijos, kur realizavo tik vieną metimą. Klaipėdiečiai pasinaudojo dar viena minutės pertraukėle, o po jos V. Šarakauskas pasižymėjo neįtikėtinu metimu, kuris iš pradžių buvo įskaitytas, kaip tritaškis. Vis tik epizodą peržiūrėję arbitrai pakeitė sprendimą ir vietoje trijų taškų įskaitė du, kas ir lėmė „Sūduva-Mantinga“ pergalę.

Nugalėtojų ekipoje naudingiausiai žaidęs G. Matulis pelnė 13 taškų (5/6 dvit., 1/4 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, 2 sykius suklydo, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 25 naudingumo balus.

Marijampoliečiams vis dar nepadėjo Achilo sausgyslės uždegimo kamuojamas Edvinas Jezukevičius.

„Neptūnas-Akvaservis“: Deividas Rasys (5/7 metimų) ir Matas Vaitkus (4/6 dvit.) po 14, Klaidas Metrikis 13 (1/5 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Tomas Galeckas 16 (4/8 dvit.), Gintautas Matulis (5/6 dvit.) ir Justinas Jogminas (5/6 dvit.) po 13, Šarūnas Beniušis 12 (5/8 dvit.).