Lemiamos kovos dėl vietų, puikūs asmeniniai pasirodymai ir NKL spėlionė

2019-03-11 15:19

Nacionalinėje krepšinio lygoje baigėsi reguliariojo sezono kovos, po kurių išaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros. Tiesiai į ketvirtfinalį pateko pirmą-ketvirtą vietas užėmusios Šakių „Vyčio“, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“, „Palangos Kuršių“ ir „Telšių“ komandos.

Aštuntfinalyje serijose iki trijų pergalių tarpusavyje susikaus „Šilutės“ ir „Sintek-Jonavos“ komandos, Vilniaus „Perlo“ krepšininkai išbandys jėgas su Molėtų „Ežerūnu“, Joniškio „Delikatesas“ priims Kauno „Žalgirio“ dublerių iššūkį, o Žemaitijos derbyje Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ kausis su Gargždų SC. Aštuntfinalio etapas prasidės jau šį antradienį.

Pasirodymą pirmenybėse baigė Tauragės krepšinio klubas, Mažeikių „Ereliai“ ir Kauno KTU. Pastaroji komanda pagal sportinį principą kitą sezoną žais Regionų krepšinio lygoje.

NKL savaitės apžvalgoje – apie lemiamas reguliariojo sezono kovas, išskirtinius krepšininkų pasirodymus ir spėlionę NKL sirgaliams.

Kova dėl paskutinės vietos atkrintamosiose. Įnirtingai klostėsi kova dėl dvyliktosios pozicijos ir tuo pačiu vietos atkrintamosiose varžybose. Tauragės krepšinio klubas Jonavoje turėjo laimėti 15 taškų persvara ir prasidėjus ketvirtajam kėliniui pirmavo 14 taškų pranašumu, tačiau galiausiai laimėjo tik penkiais taškais.

Šiame mače tauragiškių gretose 30 taškų pelnė Deividas Keburys, o su 40 naudingumo balų jis užfiksavo naują karjeros rekordą.

Kova dėl vietų. Kovoje dėl penktosios vietos „Šilutės“ krepšininkai savo aikštėje 107:104 įveikė Vilniaus „Perlą“. Nugalėtojams Evaldas Džiaugys pelnė 20 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus.

Vilniaus „Perlo“ komandoje sužibo Simo Jarumbausko žvaigždė. Jaunasis puolėjas per 37 minutes įmetė 39 taškus, pataikydamas 13 dvitaškių iš 20. Jis taip pat sugriebė 9 kamuolius ir surinko 39 naudingumo balus. 39 taškai ir 39 naudingumo balai yra pakartoti gynėjo asmeniniai rekordai.

Tuo metu kovoje dėl septintosios vietos Joniškio „Delikatesas“ Klaipėdoje patiesė „Neptūną-Akvaservis“ ir uostamiesčio klubą paliko aštuntoje pozicijoje.

Aidint sirenai. Įspūdingą pergalę iškovojo „Palangos Kuršių“ komanda, kuri Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ palaužė aidint sirenai. Mykolo Dieninio tolimas metimas nepasiekė tikslo, tačiau laiku ir vietoje atsidūręs Spenceris Mitchellas jį pataisė ir išplėšė dramatišką pergalę.

Rekordai. Rezultatyviausias ir naudingiausias savo rungtynes NKL sužaidė Rytis Pipiras iš Joniškio „Delikateso“. Puolėjas mače su „Šilute“ pataikė po 10 metimų iš žaidimo ir nuo baudos metimų linijos ir surinko 31 tašką bei 40 naudingumo balų.

Pirmasis kartas. Gargždų SC krepšininkai pirmąjį kartą šį sezoną įveikė Jonavos „Sintek-Jonavos“ klubą. Simono Serapino auklėtiniai savo aikštėje per pratęsimą triumfavo 100:98. Jonavos ekipoje Martynas Linkevičius likus 9 sekundėms turėjo galimybę išlyginti rezultatą, o Justinas Ramanauskas aidint sirenai galėjo išplėšti pergalę, tačiau jų metimai tikslo nepasiekė.

Nugalėtojų komandoje puikiai žaidęs Ernestas Jonkus per 32 minutes įmetė 26 taškus (3/5 dvit., 5/9 trit., 5/5 baudos) ir surinko 30 naudingumo balų. 19-os metų 187 cm ūgio gynėjas užfiksavo asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus.

Lemiamas kėlinys. Kiek netikėtą pergalę Marijampolėje iškovojo Vilniaus „Perlas“, šeimininkę „Sūduvos-Mantingos“ ekipą įveikęs 77:70. Vilniečiams pergalę lėmė puikus ketvirtasis kėlinys, laimėtas 27:11. Simas Jarumbauskas ir vėl pasirodė solidžiai – įmetė 20 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 24 naudingumo balus.

Spėlionė. Pasibaigus reguliariajam sezonui, startuoja įdomiausios ir labiausiai nenuspėjamos atkrintamosios varžybos Lietuvoje – NKL atkrintamosios. Šį kartą spėti šių varžybų baigtį gali bet kuris NKL gerbėjas – startuoja #NKLSpėlionė žaidimas, kurį pristato „SB Lizingas“.

Spauskite čia ir užpildykite NKL atkrintamųjų medį – nuo aštuntfinalio iki pat finalo. Pirmiausia UŽSIREGISTRUOKITE – tik tuomet bus galima atlikti spėjimus. Aštuntfinalio ir ketvirtfinalio etapuose reikia spėti ir serijos rezultatą, o pusfinalio ir finalo porose – tik laimėtojus.

Tiksliausiai poras atspėjęs žaidimo dalyvis bus apdovanotas „Topo centro“ įsteigtu prizu – dviem elektriniais paspirtukais.