Komandos draugui smogusiam O.Mačerniui – diskvalifikacija iki sezono pabaigos

2017-10-30 15:00
Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) aštuntojo turo rungtynėse nesportišku elgesiu pasižymėjęs Osvaldas Mačernis nubaustas griežta bausme.

Osvaldas Mačernis

Osvaldas  Mačernis
Komanda:
Pozicija: PF
Amžius: 35
Ūgis: 200 cm
Svoris: 98 kg
Gimimo vieta: Mažeikiai, Lietuva

Pirmadienį Mezon NKL sušaukta Drausmės komisija priėmė sprendimą 35 metų krepšininką diskvalifikuoti iki sezono pabaigos ir skirti 435 eurų baudą. Krepšininkas šį sprendimą per 7 dienas gali apskųsti LKF Drausmės komisijai.

Pagal Mezon NKL nuostatų 52.5 punktą, didžiausia nuobauda už „sąmoningus brutalius veiksmus, keliančius grėsmę kito žaidėjo, rungtynių dalyvio fizinei sveikatai“ yra diskvalifikacija iki ketverių rungtynių ir piniginė bauda iki 435 eurų. Visgi lyga gavo oficialų „Telšių“ klubo prašymą šį incidentą nagrinėti ne pagal nuostatus, o, atsižvelgiant į aplinkybes, atskira tvarka.

Specialiai sušaukta Mezon NKL Drausmės komisija balsų dauguma nusprendė diskvalifikacijos trukmę prailginti iki sezono pabaigos.

„Šeštadienio rungtynėse buvo suduotas smūgis ne tik T.Domarkui, bet ir lygai bei jos prestižui, todėl buvo sureaguota greitai ir taikomos griežčiausios priemonės, – komentavo Mezon NKL vykdantysis direktorius Gytis Šileris. – Tai – pirmas toks įvykis lygos istorijoje ir norime pabrėžti, kad toks elgesys NKL aikštelėse nebus toleruojamas.“

Mezon NKL Drausmės komisija taip pat nutarė siųsti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomajam komitetui prašymą nagrinėti šį incidentą LKF Drausmės komisijoje ir siūlys O.Mačernį diskvalifikuoti kitose LKF narių lygose.

Mačo tarp „Telšių“ ir Šakių „Vyčio“ antrajame kėlinyje O.Mačernis pastūmė, o po to kumščiu trenkė komandos draugui Tomui Domarkui į veidą. Už šį veiksmą teisėjai O.Mačerniui skyrė diskvalifikacinę pražangą, o „Telšiai“ iš karto priėmė sprendimą krepšininką atleisti.

„Dar kartą atsiprašome visų sirgalių už agresijos protrūkį vakarykštėse rungtynėse, – skelbiama sekmadienį „Telšių“ klubo feisbuko paskyroje išplatintame pranešime. – Akivaizdu, kad tai yra netoleruotina, todėl neadekvačiai besielgusiam Osvaldui Mačerniui dar nesibaigus laikui parodėme vieną kryptį – išėjimą. Klubas atsisakė šio žaidėjo paslaugų ir nutraukė visus ryšius.“

„Telšių“ ekipą O.Mačeris papildė tik šį sezoną. Prieš tai jis trejus metus rungtyniavo Alytaus „Dzūkijos“ komandoje.

Rodyti komentarus


Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.