M.Užupio vedamas „Vytis“ pateko į turnyro Šakiuose finalą

2017-09-22 20:00

Marijus Užupis pratęsime pelnė visus 7 Šakių „Vyčio“ taškus, o jo vedama komanda Modesto Paulausko taurės turnyrą pradėjo sudėtinga pergale.

Pusfinalio rungtynėse Aurimo Jasilionio auklėtiniai po atkaklios kovos per pratęsimą 85:83 (24:24, 21:20, 16:16, 17:18, 7:5) įveikė „Jonavos“ krepšininkus.

Rytoj 16 val. turnyro finale „Vytis“ namuose susikaus su NKL čempione Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Kovoje dėl trečiosios vietos 14 val. susikaus Kauno „Žalgiris-2“ ir „Jonava“.

Atkaklių rungtynių likimas sprendėsi ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Likus 3 minutėms „Jonava“ po atkarpos 7:2 pirmavo vieno taško persvara (73:72), tačiau į tai „Vytis“ atsakė Pauliaus Beliavičiaus ir Aurelijaus Pukelio dvitaškiais bei Edvino Jezukevičiaus tritaškiu (78:75).

Likus 18 sekundžių Karolis Šarukas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą (78:78). „Vytis“ rengė lemiamą ataką, tačiau Briano Wanamakerio metimas paskutinėmis sekundėmis skriejo pro šalį ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo Marijaus Užupio dvitaškiu, į kurį tritaškiu atsakė Raimundas Žuklevičius. Kelias minutes komandos nepelnė taškų, o jų badą nutraukė tolimą metimą smeigęs Marijus Užupis. Netrukus „Jonava“ išlygino rezultatą, o likus 24 sekundėms Užupis realizavo abu baudų metimus (85:83). Šįkart lemiamą ataką rengė Jonavos krepšininkai, o paskutinį metimą aidint sirenai prametė Justas Vazalis.

„Pergalę lėmė noras ir užsidegimas prieš savo varžovus. Tokios rungtynės mums labai patinka, nes parodė krepšininkų charakterius, kas yra kas. Mums tikrai jos labai naudingos“, – po mačo sakė Jasilionis.

Šiame mače pirmąsias draugiškas rungtynes „Vytyje“ sužaidė amerikietis Wanamakeris. Jis per 16 minučių pelnė 6 taškus, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

„Wanamakeriui dar sunku, jis tik vieną Pukelį pažįsta. Aš manau, kad viskas yra labai gerai. Esame procese, viskas tebėra kūrime, viskas dėliojama, atidirbama ir išdirbama“, – teigė treneris.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius 19 (6/13 dvit., 1/1 trit., 4/5 baudos, 7 atk. kam.), Marijus Užupis 18 (7/14 metimai), Paulius Beliavičius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Karolis Babkauskas (7 atk. kam., 4 rez. perd.) po 13, Šarūnas Vingelis 10 (6 rez. perd.).

„Jonava“: Lukas Grabauskas 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kl.), Tomas Miškinis ir Karolis Šarukas (7 atk. kam.) po 13, Antanas Montrimavičius 12, Raimundas Žuklevičius 10.