„Vyčio“ šturmą atlaikę „Telšiai“ žengė į finalą

2021-04-01 18:01

„Telšiai“ tapo pirmąja ekipa, žengusia į NKL – VIKINGLOTTO finalą.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Jonavoje vykstančio finalo ketverto pirmajame pusfinalyje 78:74 (17:19, 21:14, 18:19, 22:22) nugalėjo Šakių „Vyčio“ krepšininkus.

Šiandien 19 val. antrajame pusfinalyje žais Jonavos „CBet“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Lemiamas mačo kėlinys tapo tritaškių fiesta. Nors telšiškiai ne sykį bandė pabėgti, vedami Karolio Kokoškos tolimų metimų „Vytis“ išsilaikė rungtynėse ir likus 3 minutėms turėjo 2 taškų deficitą (69:71).

Netrukus Deividas Rasys atsakė 2 tritaškiais ir likus minutei telšiškiai turėjo 8 taškų pranašumą (77:69).

„Vytis“ dar bandė kapstytis ir tolimą metimą smeigė Aurelijus Pukelis (72:77), Gytis Sirutavičius atsakė taiklia bauda, o likus 6 sekundėms pelnytas A. Pukelio dvitaškis (74:78) situacijos neišgelbėjo bei triumfavo „Telšiai“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mindaugas Norkus, kuris per 24 minutes pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 19 naudingumo balų.

Šakių ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo A. Pukelis, kuris per 30 minučių pelnė 25 taškus (8/11 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 35 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo šakiečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje spurtavo 7:0 ir po Mindaugo Stašio tolimo metimo įgijo 5 taškų pranašumą (19:14).

Vis dėlto antrajame ketvirtyje „Telšiai“ perėmė mačo iniciatyvą, atsakė atkarpa 11:3 ir po Igno Razučio tolimo šūvio prieš ilgąją pertrauką pirmavo 6 taškais (38:32).

Mindaugo Norkaus dėjimas:

Trečiąjį kėlinį R. Vaišvilos auklėtiniai pradėjo spurtu 7:0 ir po I. Razučio baudos metimo persvara pasiekė 10 taškų (45:35), tačiau Šakių klubas atsakė spurtu 8:2 ir prieš lemiamą ketvirtį švieslentėje degė skaičiai 56:52 „Telšių“ naudai.

Antrajame kėlinyje žemaičiai prarado Ovidijų Kaminskį. Puolėjui prireikė medicininės pagalbos ir jis į aikšte nebegrįžo.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 25 (8/11 dvit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 35 naud.), Karolis Kokoška 15 (5/8 trit., 5 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 12 (5/6 baud., 11 atk. kam., 2 blok.), Mindaugas Stašys 7 (8 rez. perd.).

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 17 (7/11 dvit.), Deividas Rasys 14 (4/9 dvit., 2/5 trit., 4 per. kam.), Ignas Razutis 11 (2/9 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Vilius Pocius (2/2 trit., 5 per. kam.) ir Gytis Sirutavičius (2/4 trit.) po 10.