Lemiamą dvikovą laimėjęs „Vytis“ – tarp keturių stipriausių komandų

2021-03-20 17:41

Šakių „Vyčio“ komanda tapo trečiąja NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverto dalyve. Eriko Kučiausko auklėtiniai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse 97:81 (26:14, 20:23, 29:24, 22:20) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

„Vytis“ serijoje iki trijų pergalių atsiliko 1-2, tačiau laimėjo dvejas paeiliui lemiamas rungtynes ir serijoje triumfavo 3-2.

Finalo ketverto pusfinalyje balandžio 1 dieną „Vytis“ žais su „Telšių“ ir Kauno „Žalgirio-2“ poros nugalėtoja. Šioje serijoje po dvejų rungtynių abi komandos turi po vieną pergalę.

„Vytis“ tarp keturių stipriausių NKL – VIKINGLOTTO komandų pateko ketvirtą sezoną paeiliui. 2017 ir 2018 metais ekipa užėmė trečiąsias vietas, o 2019 metais – antrą poziciją. 2020 metais sezonas buvo nutrauktas.

Prieš tai vietas finalo ketverte išsikovojo Jonavos „CBet“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Šios dvi ekipos tarpusavyje susikaus pusfinalyje.

„Vytis“ po dviejų kėlinių turėjo 9 taškų persvarą (46:37), bet klaipėdiečiai trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 13:5 ir sužaidus 23 minutes priartėjo iki 1 taško deficito (50:51).

Tuomet Karolis Kokoška smeigė tritaškį, Aurelijus Pukelis pridėjo dvitaškį, Mindaugas Stašys pelnė dvitaškį su pražanga bei tritaškį ir „Vytis“ įgijo dviženklę persvarą (62:52).

Kėlinio pabaigoje Šarūnas Vingelis, Paulius Beliavičius ir Mindaugas Stašys vienas po kito smeigė tritaškius ir Šakių klubas susikrovė 14 taškų persvarą (75:61).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 6 minutėms po Pauliaus Semaškos dvitaškio „Vytis“ jau turėjo 19 taškų persvarą (89:70) ir galiausiai užtikrintai laimėjo mačą.

Šakių komandai Mindaugas Stašys per 26 minutes pelnė 19 taškų (4/5 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus. Jis vien per trečią ketvirtį surinko 11 taškų.

Šarūnas Vingelis pataikė visus keturis tritaškius ir surinko 20 taškų.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Lukas Kreišmontas, kurio sąskaitoje per 21 minutę buvo 16 taškų (2/4 dvit., 4/6 trit.), 6 atkovoti kamuoliai ir 1 rezultatyvus perdavimas.
„Vytis“: Šarūnas Vingelis 20 (4/7 dvit., 4/4 trit., 5 rez. perd.), Mindaugas Stašys 19 (4/5 dvit., 3/3 trit., 7 rez. perd., 29 naud.), Darjušas Lavrinovičius 15 (2/4 trit., 5 atk. kam.), Aurelijus Pukelis 14 (5/6 dvit., 7 atk. kam.), Karolis Kokoška 9 (3/7 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), Paulius Semaška 8 (2/2 trit.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 19 (5/6 dvit., 2/7 trit.), Adomas Sidarevičius 18 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Lukas Kreišmontas 16 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Dovydas Romančenko 12 (3/6 trit.).