Krepšinio spektaklis Gargžduose: trijų pratęsimų trileryje – šeimininkų triumfas ir D. Anužio trigubas dublis

2021-01-26 20:32
Nuotr.: Matas Baranauskas
Nuotr. Matas Baranauskas

Antradienio vakarą NKL – VIKINGLOTTO pirmenybių dvikovoje Gargžduose vyko tikras krepšinio spektaklis.

23
28
80%
4/5
9

Trijų pratęsimų pareikalavusiame trileryje namuose žaidę „Gargždai“ (16-8) 119:115 (22:25, 22:24, 23:14, 20:24, 14:14, 4:4, 14:10) nukovė Šakių „Vytį“ (13-5) bei nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

Iki rungtynių pabaigos likus 1 min. 20 sek. Šarūnas Vingelis smeigė tritaškį ir išvedė svečius į priekį – 115:112. Vis tik tuomet rungtynių eiga pakrypo „Gargždų“ ekipos linkme.

Deividas Anužis realizavo baudas, Ernestas Bružas likus 34 sekundėms atseikėjo tritaškį ir „Gargždai“ išsiveržė į priekį – 117:115.

Darjušas Lavrinovičius bandė rezultatą išlyginti puskabliu, tačiau jo metimas skriejo pro šalį, o šeimininkų pergalę galutinai įtvirtino D. Anužis, kuris pataikė abu baudų metimus (119:115).

Pirmąjį pratęsimą išplėšė „Gargždai“. Likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Arvydas Kačinas realizavo baudas ir išlygino rezultatą (87:87). Po šio epizodo D. Anužio bei D. Lavrinovičiaus metimai skriejo pro šalį ir rungtynių nugalėtojas nepaaiškėjo.

Idealų šansą laimėti pirmajame pratęsime turėjo „Vytis“. Likus 20 sekundžių Aurelijus Pukelis realizavo baudas ir padidino svečių persvarą iki 4 taškų – 100:96.

Vis tik Modestas Kumpys smeigė tritaškį ir sugrąžino viltį šeimininkams. A. Pukelis vėl stojo prie baudų metimų linijos, tačiau šįkart realizavo tik vieną metimą. Tuo pasinaudojo D. Anužis, kuris atliko reidą į baudos aikštelę ir taip išplėšė antrąjį pratęsimą.

Jame likus 1 min. 42 sek. Ernestas Bružas pataikė baudą ir „Gargždų“ persvara siekė 4 taškus. Vis tik Paulius Beliavičius realizavo baudas, A. Pukelis pelnė taškus iš po krepšio ir vėl išlygino rezultatą – 105:105.

Nors iki antrojo pratęsimo pabaigos buvo likusi minutė, tačiau A. Pukelio taškai buvo paskutiniai ir rungtynės prasitęsė dar penkioms minutėms, po kurių triumfavo šeimininkai.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs M. Kumpys pelnė 23 taškus (2/8 dvit., 5/7 trit., 4/5 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 5 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

Tuo metu D. Anužis surinko trigubą dublį – 18 taškų (2/7 dvit., 3/9 trit., 5/6 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių.

D. Anužio pasirodymas:

„Vyčio“ gretose išsiskyrė įspūdingą pasirodymą surengęs A. Pukelis, kuris surinko 34 taškus (10/16 dvit., 2/3 trit., 8/11 baud.), 20 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką, 8 išprovokuotas pražangas, 3 klaidas ir 47 naudingumo balus.

A. Pukelio pasirodymas:

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs P. Beliavičius pridėjo 30 taškų (1/3 dvit., 8/17 trit., 4/4 baud.), 8 rezultatyvius perdavimus, 7 sugriebtus kamuolius, 4 išprovokuotas pražangas, 1 bloką, 4 klaidas ir 31 naudingumo balą.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 25 (2/7 dvit., 7/11 trit., 7 atk. kam., 24 naud. bal.), Modestas Kumpys 23 (2/8 dvit., 5/7 trit., 9 atk. kam., 27 naud. bal.), Deividas Anužis 18 (2/7 dvit., 3/9 trit., 5/6 baud., 11 rez. perd., 10 atk. kam., 25 naud. bal.), Rimantas Daunys 16 (3/10 trit.), Jonas Dumašius 13 (3/6 dvit., 1/4 trit.), Arvydas Kačinas (5/7 dvit., 13 atk. kam.) ir Ernestas Bružas (3/7 trit.) po 12.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 34 (10/16 dvit., 8/11 baud., 20 atk. kam., 47 naud. bal.), Paulius Beliavičius 30 (8/17 trit., 8 rez. perd., 7 atk. kam., 31 naud. bal.), Darjušas Lavrinovičius 16 (6/12 dvit., 12 atk. kam., 26 naud. bal.), Šarūnas Vingelis 12 (4/9 trit.), Paulius Semaška 10 (3/6 dvit., 1/7 trit., 9 rez. perd.).