Pergalingas tritaškis, aplaistytas „Kuršių“ trenerio asistento debiutas ir lūžusi nosis

2021-01-18 10:25
Nuotr.: M.Baranauskas
Nuotr. M.Baranauskas

Vandeniu aplaistytas Palangos „Kuršių“ trenerio asistento pergalingas debiutas, triumfą atnešęs lemiamas Herkaus Kumpio šūvis, lūžusi Palangos ekipos gynėjo nosis – visa tai ir dar daugiau – NKL – VIKINGLOTTO savaitės apžvalgoje.

Paliko. Vilniaus „Perlas Energija“ atsisveikino su savo lyderiu Martynu Pacevičiumi, kuris persikėlė į Vilniaus „Rytą“. 23-ejų 205 cm ūgio krepšininkas per 15 rungtynių NKL – VIKINGLOTTO fiksavo 17,5 taško, 8,7 atkovoto kamuolio ir 21,1 naudingumo balo statistiką.

Debiutas. Vytautas Buzas šeštadienį negalėjo treniruoti Palangos „Kuršius“, o vietoje jo komandai vadovavo trenerio asistentas Henrikas Lubinas. Jo vadovaujama ekipa Palangoje 92:69 sutriuškino Molėtų „Ežerūną-Atletą“, o po mačo komanda strategą pasveikino štai taip:

Karjeros mačas. Prie Palangos „Kuršių“ pergalės prieš Molėtų ekipą labiausiai prisidėjo Ernestas Jaškus. 20-metis 190 cm ūgio gynėjas per 31 minutę pelnė 21 tašką (2/4 dvit., 5/6 trit., 2/3 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir surinko 26 naudingumo balus.

21 taškas, 26 naudingumo balai, 7 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai – naujieji krepšininko rekordai NKL – VIKINGLOTTO.

Sugrįžimas. Dėl COVID-19 viruso komandoje dvi savaites nežaidusi Šakių „Vyčio“ ekipa į aikštę grįžo pergalingai. Pirmose rungtynėse po viruso infekcijos Eriko Kučiausko auklėtiniai svečiuose 74:67 įveikė Joniškio „Delikatesą“, o šeštadienį namuose 97:90 palaužė „Gargždus“.

Lyderių trio. Prie „Vyčio“ pergalės prieš „Gargždus“ labiausiai prisidėjo aukštaūgių trio. Kšištofas Lavrinovičius pelnė 20 taškų, o Darjušas Lavrinovičius ir Aurelijus Pukelis – po 18.

Pergalingas šūvis. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ didžiąją rungtynių Šilutėje dalį buvo priekyje, bet ekipą nužudė buvęs komandos krepšininkas Herkus Kumpys. Iki mačo pabaigos likus 3 sekundėms H. Kumpys smeigė tritaškį, „Šilutę“ išvedė į priekį, o lemiamas klaipėdiečių metimas tikslo nepasiekė.

Klaipėdos klubas pralaimėjo jau devynis kartus iš eilės ir su penkiomis pergalėmis nukrito į priešpaskutinę vietą turnyro lentelėje.

„Delikateso“ papildymas. Joniškio „Delikateso“ komanda papildė du amerikiečiai. 31-erių 184 cm ūgio Ja'wanas Davisas per pirmąsias dvejas rungtynes užfiksavo 19,5 taško, 6 atkovoto kamuolio ir 5 rezultatyvių perdavimų statistiką, o 24-erių 205 cm ūgio Samuelis Martinas rinko po 9,5 taško ir 2 atkovotus kamuolius. Joniškio klubas nusileido „Vyčiui“, bet įveikė „Neptūną-Akvaservis“.

Pratęsimas. Įnirtingose rungtynėse Mažeikiuose pergalę per pratęsimą iškovojo Vilkaviškio „Perlas“. Andrius Gaidys likus 27 sekundėms pataikė abi baudas ir „Ereliams“ suteikė 3 taškų persvarą (83:80), bet Mantas Šerkšnas likus 17 sek. tritaškiu rezultatą išlygino, o lemiamoje atakoje šeimininkai suklydo.

Pratęsime dominavo „Perlas“, kuris jį pradėjo atkarpa net 12:0 (95:83), o galiausiai triumfavo 8 taškais. Nugalėtojams M. Šerkšnas pelnė 24 taškus ir surinko 31 naudingumo balą.

Šešiese. „Šilutė“ išvykoje į kovą su Vilniaus „Perlu Energija“ stojo vos šešiese. Komandai padėjo Mindaugas Stašys, Linas Lekavičius, Valdas Vasylius, Rytis Biliartas, Tadas Poška ir Herkus Kumpys, tačiau ekipa po atkaklios kovos krito 78:82. Prieš tai „Šilutė“ buvo laimėjusi keturis kartus iš eilės.

Atkakli kova. Rungtynėse Telšiuose vietos ekipa trečiajame kėlinyje prieš „Kuršius“ atsiliko 19 taškų skirtumu (43:62), tačiau sugebėjo grįžti į mačą. Prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei „Telšiai“ įmetė tris tritaškius ir ekipa priartėjo iki 76:78, tačiau galiausiai suklupo 78:81.

Snaiperis. Augustinas Venckus rungtynėse su Vilkaviškio „Perlu“ išsiskyrė štai tokiu fantastišku tritaškiu:

Lūžo. Palangos „Kuršių“ gynėjui Mantvydui Staniuliui mače su Molėtų „Ežerūnu-Atletu“ buvo sulaužyta nosis.

Geriausios rungtynės. Mažeikių „Erelių“ 19-metis 197 cm ūgio puolėjas Danielis Baslykas susitikime su Šilalės „Lūšimi“ sužaidė geriausias savo rungtynes NKL – VIKINGLOTTO. Tuomet vilnietis pasiekė asmeninius pelnytų taškų (22) ir naudingumo balų rekordus (31), o „Ereliai“ triumfavo 106:86.

„Lūšis“ praėjusią savaitę krito ir prieš „Telšius“. Šilalės klubas per 18 rungtynių pergalių dar neiškovojo.