Trigubas dublis, skirtingi lyderių susidūrimai ir įspūdinga „Žalgirio-2“ pergalė

2020-11-30 10:44
Nuotr.: R.Kozlovskis
Nuotr. R.Kozlovskis

Septintąją NKL – VIKINGLOTTO savaitę buvo sužaistos septynerios rungtynės, po kurių nebeliko nepralaimėjusių klubų, o dvi komandos džiaugėsi iškovodamos po dvi pergales.

Apie visus NKL – VIKINGLOTTO savaitės įvykius – tradicinėje apžvalgoje.

Trigubas dublis. Molėtų „Ežerūno-Atleto“ įžaidėjas Deividas Kumelis praėjusią savaitę užfiksavo trigubą dublį. Rungtynėse Klaipėdoje jis per 39 minutes pelnė 12 taškų (6/8 dvit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 25 naudingumo balus. Tai – pirmasis trigubas dublis šį sezoną.

Praėjusį sezoną trigubą dublį surinko vienintelis Augustas Marčiulionis. Prieš A. Marčiulionį tokiu pasiekimu buvo pasižymėjęs Aurimas Urbonas, kuris 2018 metų vasario mėnesio surinko net du trigubus dublius.

Lyderių pralaimėjimai. Prieš praėjusią savaitę Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir „Gargždai“ žengė pergalingu keliu, tačiau šie klubai tarpusavio dvikovose pasidalijo po pergalę ir NKL – VIKINGLOTTO nebeliko nepralaimėjusių klubų.

Ketvirtadienį „Sūduva-Mantinga“ ir „Gargždai“ susidūrė Marijampolėje ir čia pagrindinio laiko neužteko – per pratęsimą „Gargždai“ išplėšė pergalę svečiuose 76:75.

Šeštadienį dvikovoje Gargžduose šeimininkai po trijų kėlinių turėjo 4 taškų deficitą, o lemiamą atkarpą pralaimėjo 8 taškais ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną.

„Sūduva-Mantinga“ (8-1) šiuo metu užima pirmąją vietą, o „Gargždai“ (7-1) žengia antroje pozicijoje.

Triuškinama pergalė. Kauno „Žalgirio-2“ komanda šeštadienį namuose pasiekė įspūdingą pergalę. NKL – VIKINGLOTTO savaitės rungtynėse žalgiriečiai net 59 taškais (111:52) nušlavė Joniškio „Delikatesą“. Dar prieš dvi dienas „Delikatesas“ kauniečiams buvo pralaimėjęs 7 taškais.

Pirmąjį kėlinį „Žalgiris-2“ laimėjo 19 taškų persvarą, antrąjį – 15, trečiąjį – 12, ketvirtąjį – 13.

Kauniečių gretose visi krepšininkai žaidė bent po 15 minučių ir pelnė bent po 5 taškus. Iš viso „Žalgiris-2“ surinko 142 naudingumo balus, o „Delikatesas“ – 45.

„Žalgiris-2“ su 7 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais pakilo į trečiąją vietą.

Dvigubi dubliai. Iki praėjusios savaitės 20-metis 212 cm ūgio Giedrius Bergaudas šį sezoną nebuvo surinkęs nė vieno dvigubo dublio, o per penkis sezonus trunkančią karjerą NKL – VIKINGLOTTO buvo atlikęs vieną dvigubą dublį. Visgi šįkart klaipėdietis per vieną savaitę surinko du dvigubus dublius.

Pirmajame mače su „Delikatesu“ Joniškyje jis pelnė 22 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o susitikime su „Delikatesu“ Kaune centras įmetė 15 taškų bei pridėjo 14 sugriebtų kamuolių. Pastarasis rezultatas atkovotų kamuolių grafoje – krepšininko rekordas.

Revanšas. Prieš tai namie skaudžiai suklupęs prieš „Šilutę“, jau kitose rungtynėse Šakių „Vytis“ pamokė Pamario ekipą. Ketvirtadienį Šilutėje vykusiame mače „Vytis“ nuo pirmųjų minučių rodė lyderystę ir triumfavo 88:78.

Vedlys. „Vytį“ dvikovoje su „Šilute“ į priekį tempė šilališkis Aurelijus Pukelis. Jis per 31 minutę surinko 21 tašką (6/7 dvit., 2/2 trit., 3/4 baudų), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus. Bent 30 naudingumo balų puolėjas surinko jau ketvirtąjį kartą šį sezoną. A. Pukelis šį sezoną fiksuoja 25,5 naudingumo balo vidurkį, o tai yra geriausias rezultatas lygoje.

Arti rekordo. „Šilutės“ komandoje puikias rungtynes sužaidė Mindaugas Stašys. Jis per 34 minutes pelnė 29 taškus (6/10 dvit., 3/7 trit., 8/8 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 39 naudingumo balus. Krepšininko rekordas NKL – VIKINGLOTTO yra 40 naudingumo balų.

Baudų metimai. Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ pergalę Molėtuose išplėšė Nojus Mineikis. Jis iki rungtynių pabaigos likus 1,9 sek. atliekant tritaškį išprovokavo Lauryno Samėno pražangą, o tuomet klaipėdiečiai atsiliko 75:76. N. Mineikis įmetė pirmąsias dvi baudas, specialiai prametė trečiąjį metimą, o „Ežerūnas-Atletas“ lemiamo išpuolio nesusikūrė.

„Neptūnas-Akvaservis“ praėjusią savaitę laimėjo dvejas rungtynes su molėtiškiais ir turnyro lentelėje su 3 pergalėmis pakilo į 9 poziciją.