16 taškų persvarą iššvaistęs „Ežerūnas-Atletas“ išvargo pergalę Mažeikiuose

2020-10-31 21:31
Nuotr.: Deividas Alchemikas Petraitis
Nuotr. Deividas Alchemikas Petraitis

Pirmąją pergalę NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse iškovojo Molėtų „Ežerūnas-Atletas“ (1-3).

12
20
11
67%
2/3

Rolando Alijevo auklėtiniai išvykoje 77:73 (25:23, 27:17, 11:15, 14:18) palaužė Mažeikių „Erelius“ (0-4).

Tai buvo pirmoji R.Alijevo, kaip vyriausiojo trenerio, pergalė karjeroje. Prieš tai 35-erių stratego vadovaujamas „Ežerūnas-Atletas“ pralaimėjo pirmuosius tris NKL čempionato susitikimus.

Rungtynių pradžioje po Vytauto Saulio dvitaškio „Ereliai“ dar turėjo minimalų pranašumą (28:27), tačiau svečiai spurtavo ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 14 taškų persvarą (52:38).

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą savo rankose toliau laikė Molėtų ekipa ir po Evaldo Džiaugio prasiveržimo nutolo per 14 taškų (61:47). Tačiau Dariaus Dimavičiaus auklėtiniai parodė charakterį, surengė spurtą 8:0 ir po Ernesto Naruševičiaus dvitaškio sumažino skirtumą iki 6 (55:61).

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms ir svečiams pirmaujant (67:59), Benjamine'as Ayre pelnė 6 taškus paeiliui, Andrius Gaidys pridėjo dvitaškį ir „Ereliai“ pirmą kartą po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą (69:67).

Likus minutei Arijus Adomavičius pelnė 5 taškus paeiliui (76:71), E.Naruševičius atsakė dvitaškiu (73:76) ir likus 13 sekundžių „Ereliai turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau 2 paskutiniai B.Ayre'o mesti tritaškiai tikslo nepasiekė.

Prie molėtiškių pergalės svariai prisidėjo E.Džiaugys. Puolėjas surinko dvigubą dublį – pelnė 12 taškų (5/11 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, 4 kartus suklydo ir surinko 20 naudingumo balų.

„Erelių“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo E.Naruševičius. Aukštaūgis per 38 minutes pelnė 18 taškų (8/10 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

„Ereliai“: Augustinas Venckus (4/5 trit.) ir Ernestas Naruševičius (8 atk. kam.) po 18, Karolis Sapiega 10 (4 atk. kam.), Vytautas Saulis (1/7 baud.) ir Edgaras Preibys (4 atk. kam.) po 7.

„Ežerūnas-Atletas“: Laurynas Samėnas 16 (9 kl.), Arijus Adomauskas 14 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Evaldas Džiaugys 12 (11 atk. kam.), Airidas Giedraitis 8 (1/7 trit.).