Įspūdinga „Gargždų“ pergalė, Kumpio ir Rubino šou bei Stenionio šūviai iš aikštės vidurio

2020-10-19 11:13
Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

Praėjusią savaitę po kiek daugiau nei 7 mėnesių pertraukos į aikštes grįžo Nacionalinės krepšinio lygos kovos.

Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva

Pirmąją 2020-2021 metų sezono savaitę trys komandos iškovojo po dvi pergales (Šakių „Vytis“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Vilniaus „Perlas“), pralaimėjimo kartėlio taip pat nepajuto po vieną kartą žaidusios „Gargždų“ ir Palangos „Kuršių“ ekipos, o po du kartus suklupo Molėtų „Ežerūnas-Atletas“ ir Šilalės „Lūšis“.

Tradicinėje NKL savaitės apžvalgoje – triuškinama „Gargždų“ pergalė ir Modesto Kumpio puikus sugrįžimas į lygą, dukart iš aikštės vidurio pasižymėjęs Dominykas Stenionis, krepšininkų rekordai, pergalingas metimas ir kt.

Triuškinama persvara. Eriko Kubiliaus treniruojami „Gargždai“ sezoną pradėjo įspūdinga pergale. Gargždiškiai mače Joniškyje „Delikatesui“ leido pelnyti pirmuosius dvikovos taškus, o tuomet spurtavo 25:0. Po pirmojo kėlinio „Gargždai“ pirmavo 33:5, o po 20 žaidimo minučių – 57:11. Antrąją rungtynių pusę „Delikatesas“ laimėjo 49:46, tačiau „Gargždai“ triumfavo 43 taškais (103:60) bei pasiekė sezono rekordą.

Naudingiausias pasirodymas. „Gargždų“ puolėjas Modestas Kumpys dvikovoje su „Delikatesu“ fiksavo šio sezono NKL rekordus. Jis pelnė 27 taškus (3/4 dvit., 6/13 trit., 3/3 baud.), atkovojo 15 kamuolių ir surinko 39 naudingumo balus. Visi trys šie skaičiai – geriausi šiame NKL sezone.

COVID-19. Dėl Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandoje nustatytų dviejų koronaviruso atvejų pirmąją sezono savaitę buvo nukeltos dvejos šios ekipos rungtynės. Ketvirtadienį neįvyko „Neptūno-Akvaservis“ ir Vilkaviškio „Perlo“ mačas, o šeštadienį – uostamiesčio klubo susitikimas su Mažeikių „Ereliais“.

Šeškaus sugrįžimas. Į Nacionalinę krepšinio lygą po 11 metų pertraukos grįžęs treneris Virginijus Šeškus pirmose rungtynėse turėjo pripažinti pralaimėjimą, kai „Jonava“ svečiuose po atkaklios kovos 73:75 nusileido „Šilutei“. Visgi jau kitose rungtynėse buvusių LKL žaidėjų pagrindu sudaryta „Jonava“ įveikė Joniškio „Delikatesą“ ir įsirašė pirmąją pergalę.

Starto penketas. „Jonavos“ komandai mače su „Delikatesu“ visi starto penketo krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o kartu jie surinko 67 iš 81 komandos taškų. Giedrius Staniulis įmetė 17 taškų, Darius Tarvydas – 15, Nojus Pankratjevas – 13, Laimonas Kisielius – 12, o Tomas Delininkaitis – 10.

Kėlinys. Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ pakako vieno galingo kėlinio, kad ji sezoną pradėtų pergale. Povilo Šakinio kariauna Molėtuose antrąjį kėlinį laimėjo 30 taškų persvara (39:9), o rungtynes – 37 taškais (107:70).

Dvigubas dublis. Praėjusį sezoną naudingiausiu krepšininku išrinktas Ignas Razutis sėkmingai pradėjo ir 2020-2021 metų žygį NKL. „Telšių“ įžaidėjas dvikovoje su Kauno „Žalgiriu-2“ pelnė 14 taškų (4/6 trit.), atkovojo 6 kamuolius, išskirstė 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 26 naudingumo balus, o Žemaitijos ekipa triumfavo 107:74.

I. Razutis sezono pradžioje išsiskiria savo tritaškiais. Jis antrose rungtynėse Šakiuose įmetė 5 tritaškius iš 11, o per du mačus realizavo 9 tolimus šūvius iš 17. Po dvejų rungtynių plungiškis yra daugiausiai tritaškių pataikęs NKL krepšininkas.

Iš aikštės vidurio. Žalgirietis Dominykas Stenionis Telšiuose pataikė 3 tritaškius iš 5, o du iš jų buvo pataikyti paskutinėmis kėlinių sekundėmis iš aikštės vidurio:

Broliai. Šakių „Vytis“ sezoną pradėjo pergalėmis prieš Mažeikių „Erelius“ ir „Telšius“, o šiuose susitikimuose puikiai žaidė broliai Lavrinovičiai. Kšištofas yra naudingiausias komandos krepšininkas – jis vidutiniškai per 18 minučių pelno po 12,5 taško, atkovoja po 4,5 kamuolio, atlieka po 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir fiksuoja 21 efektyvumo balą.

Darjušas per 17 minučių prideda 15,5 taško, 3,5 atkovoto kamuolio, 3 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

Darjušas per dvejas rungtynes iš žaidimo pataikė 13 metimų iš 17, o Kšištofas – 8 iš 11.

Tritaškiai. Šakių „Vytis“ dvikovoje su „Telšiais“ pataikė net 16 tritaškių iš 31 (52 proc.). Labiausiai išsiskyrė 5 tolimus metimus įmetęs Karolis Kokoška, 4 tritaškius iš 5 pridėjo Šarūnas Vingelis, po du tritaškius įmetė Darjušas Lavrinovičius, Marijus Užupis ir Paulius Beliavičius.

Gynėjų duetas. Palangos „Kuršių“ gynėjų duetas Aidas Viskontas ir Mantvydas Žukauskas kartu pelnė 39 iš 66 komandos taškų, o pajūrio ekipa namie 3 taškais įveikė Šilalės „Lūšį“.

A. Viskontas surinko 20 taškų (7/12 metimai, 3/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius bei asistavo 5 sykius. M. Žukauskas pridėjo 19 taškų (8/10 metimai), 4 rezultatyvius perdavimus bei 22 efektyvumo balus.

Vedlys. Praėjusio sezono pirmojo trejetuko komandų susitikime Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ į pergalę prieš „Šilutę“ vedė karjeros rekordus gerinęs Tautvydas Kliučinykas. Jis pelnė 24 taškus (7/8 dvit., 3/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus. Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios marijampoliečio rungtynės NKL.

Karjeros rekordai. 18-metis 186 cm ūgio Vilniaus „Perlo Energijos“ įžaidėjas Jokūbas Rubinas sužaidė savo geriausias NKL rungtynes. Jis dvikovoje su Vilkaviškio „Perlu“ pelnė 25 taškus (4/7 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 36 naudingumo balus. Visi šie skaičiai – naujieji krepšininko rekordai.

Pergalingas metimas. Rungtynių tarp Vilniaus „Perlo Energijos“ ir Vilkaviškio „Perlo“ herojumi tapo Justas Šukelis. Iki mačo pabaigos likus 10 sek. jis puolime atkovojo kamuolį ir likus 7,5 sek. pataikė dvitaškį, kuris sostinės klubą išvedė į priekį 81:79. Per paskutines sekundes Vilkaviškio klubas nepasižymėjo ir antrąją pergalę šį sezoną šventė „Perlas Energija“.