Puikus Ž. Šimonio debiutas pažymėtas marijampoliečių pergale prieš lyderius

2020-02-20 20:13
Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Žygimanto Šimonio sezono debiutas Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (27-6) ekipoje paženklintas svarbia pergale VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 84:81(19:25, 22:11, 23:26, 20:19) palaužė čempionato lyderius „Telšius“ (28-6). Jei marijampoliečiai šeštadienio mače pranoks Klaipėdos „Neptūną-Akvaseris“, tokiu atveju jie pagal surinktas pergales pasivys Žemaitijos ekipą.

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kuris buvo itin atkaklus. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui Aurimas Kieža pataikė iš po krepšio ir marijampoliečių persvarą padidino iki 4 taškų (71:67).

Ketvirtajam kėliniui artėjant į pabaigą, „Sūduva-Mantinga“ žengė dar vieną tvirtą žingsnį pergalės link. Iš pradžių A. Kieža realizavo sudėtingą dvitaškį, po kelių akimirkų savo tikslų metimą pridėjo ir Edvinas Jezukevičius bei, likus 3 min. 8 sek., marijampoliečių pranašumas išaugo iki 8 taškų – 77:69.

Komandos naujokas Ž. Šimonis, likus 2 minutėms, smeigė tritaškį ir „Sūduva-Mantinga“ persvarą padidino iki dešimties taškų (80:70), tačiau nepaisant to svečiai nepasidavė.

Per pusantros minutės spurtą 11:2 surengę „Telšiai“, likus 22 sekundėms iki ketvirčio pabaigos, nurėžė deficitą iki minimumo (81:82).

Tomas Galeckas su 14 sekundžių laikmačio sirena atliko netikslu tritaškį, bet kamuolį puolime atkovojo E. Jezukevičius, kuris likus 7,5 sekundės pataikė abi baudas ir padidino „Sūduva-Mantinga“ persvarą iki 3 taškų (84:81).

Metimą su sirena atliko Ignas Razutis, bet jo tritaškis tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė marijampoliečių pergalę.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Ž. Šimonis per 30 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 2/2 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei surinko 17 naudingumo balų. Būtent jis ir buvo naudingiausias žaidėjas Marijampolės ekipoje.

Rungtynių pradžia prasidėjo taškas į tašką, tačiau pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą „Telšiai“ sužaidė sėkmingą atkarpą.

Rytis Biliartas pataikė dvitaškį, Laurynas Kaveckis atseikėjo tritaškį, o po apmaudžios marijampoliečių klaidos Ovidijus Kaminskis pelnė taškus su pražanga ir po spurto 11:0 svečiai įgijo dviženklę persvarą – 21:11.

Pirmajame kėlinyje „Sūduva-Mantinga“ ekipai koją kišo klaidos – šeimininkai prarado 6 kamuolius.

Antrajame ketvirtyje savo spurtą surengė marijampoliečiai. Tomas Galeckas realizavo dvitaškį ir smeigė tritaškį, Edvinas Jezukevičius bei Jonas Zakas sumetė abi baudas ir atkarpą 10:1 laimėjusi „Sūduva-Mantinga“ persvėrė rezultatą – 35:34.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 15 (3/4 dvit., 8 atk. kam.), Tomas Galeckas (3/4 dvit., 2/6 trit.) ir Jonas Zakas (2/4 trit.) po 12, Šarūnas Beniušis 11 (4/4 dvit.), Žygimantas Šimonis 10 (2/3 trit., 9 atk. kam.).

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 18 (6/10 dvit.), Ernestas Bružas 16 (3/5 trit.), Gytis Sirutavičius 11, Mindaugas Norkus (5/7 dvit.) ir Rytis Biliartas po 10.