50 minučių kova, sezono rezultatyvumo rekordas ir įspūdingas „Telšių“ spurtas

2020-02-10 11:01
Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Praėjusią savaitę Mantas Ruikis pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, „Telšiai“ laimėjo panaikinę 25 taškų deficitą, o Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir „Šilutės“ kova aikštėje truko 50 minučių.

Apie viską – VIKINGLOTTO-NKL savaitės apžvalgoje.

Rezultatyviausios sezono rungtynės. Mantas Ruikis iš „Gargždų“ komandos pasiekė naują VIKINGLOTTO-NKL sezono rezultatyvumo rekordą. Snaiperis savaitės rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“ pelnė 42 taškus (11/15 dvit, 6/10 trit., 2/5 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 41 naudingumo balą.

Taip krepšininkas pagerino lygos sezono rezultatyvumo rekordą, jo paties užfiksuotą sausio 4-ąją dieną – mače prieš Mažeikių „Erelius“ M. Ruikis įmetė 35 taškus.

41 efektyvumo balas taip pat yra geriausias M. Ruikio karjeros pasirodymas naudingumo atžvilgiu.

Serijos. „Gargždai“ laimėjo jau septintąjį kartą iš eilės, fiksuoja ilgiausią seriją lygoje ir gerina pozicijas turnyro lentelėje. Antroje grupėje ekipa tvirtai užima pirmąją vietą (17-15), o nuo artimiausios varžovės atsiplėšė trimis pergalėmis.

Keturias pergales paeiliui iškovojusi Mažeikių „Erelių“ ekipa pakilo į 10-ąją poziciją, aplenkdama „Palangos Kuršius“.

Tuo metu Tauragės krepšinio klubas suklupo 11-ąjį kartą iš eilės. Paskutinėje turnyro lentelės vietoje esantys tauragiškiai negali laimėti nuo gruodžio 14-osios.

Efektyvus. Šakių „Vyčio“ vidurio puolėjas Aurelijus Pukelis sužaidė naudingiausias savo sezono rungtynes. Rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 25-erių 205 cm ūgio atletas pelnė 22 taškus (5/7 dvit., 2/3 trit., 6/6 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Persilaužimas. „Telšiai“ mače Šilutėje antrojo kėlinio pabaigoje atsiliko 25 taškų skirtumu (24:49), tačiau tai žemaičių nepalaužė. Trečiajame ketvirtyje per aštuonias minutes „Telšiai“ surengė spurtą 29:6 ir išlygino rezultatą 55:55, o susitikimą laimėjo 74:71.

20 minučių. „Palangos Kuršiai“ pirmoje rungtynių su Tauragės krepšinio klubu pusėje siautė aikštėje. Pauliaus Barkaus auklėtiniai 20 minučių atkarpą laimėjo net 59:28, o antroji mačo pusė buvo tik formalumas.

Be lyderių. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ be dviejų rezultatyviausių savo krepšininkų Vytauto Šarakausko (vid. 13,9 tšk.) ir Klaido Metrikio (vid. 13 tšk.) svečiuose 75:97 nepasipriešino Joniškio „Delikatesui“.

Įsibėgėja. „Jonava“ praėjusią savaitę laimėjo abu mačus, per pastarąsias penkerias rungtynes triumfavo keturis sykius ir sparčiai artėja link 12-osios vietos. Dabar su 11 pergalių ir 20 pralaimėjimų „Jonava“ žengia trylikta, o 12-oje pozicijoje su 12 laimėjimų ir 19 nesėkmių yra Molėtų „Ežerūnas“.

Rekordai. 24-erių 197 cm ūgio Airidas Giedraitis sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros VIKINGLOTTO-NKL rungtynes. Snaiperis akistatoje su „Telšiais“ per 31 minutę pelnė 26 taškus (4/8 dvit., 5/5 trit., 3/3 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. „Delikatesas“ po atkaklios kovos krito 89:96.

50 minučių kova. Rungtynėse Marijampolėje tarp vietos „Sūduvos-Mantingos“ ir „Šilutės“ prireikė dviejų pratęsimų. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3,3 sek. Gintautas Matulis pataikė tritaškį, išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą.

Pirmajame pratęsime tas pats G. Matulis galėjo išplėšti pergalę, bet jo lemiamas dvitaškis tikslo nepasiekė.

Antrajame pratęsime Marijampolės klubas nutolo 99:88, o pergalę šventė 101:91. Nugalėtojams Gintautas Matulis pelnė 21 tašką ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Šarūnas Beniušis fiksavo dvigubą dublį: 20 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 32 naudingumo balai.