Itin prastai mačą pradėjęs „Neptūnas-Akvaservis“ vis tiek nugalėjo „Palangos Kuršius“

2019-11-16 18:24
Nuotr.: Matas Baranauskas
Nuotr. Matas Baranauskas

Nuostabų ketvirtąjį kėlinį sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo pergalę prieš Palangos „Kuršius“ 90:73 (12:31, 20:18, 26:16, 32:12).

15
24
10
75%
3/4

Rungtynes abi komandos pradėjo gana vangiai, o sužaidus 3 minutes rezultatas švieslentėje rodė lygybę – 4:4. Tada „Kuršiai“ surengė spurtą 7:2, kurio iniciatorius buvo Quincy Tayloras, o „Neptūnas-Akvaservis“ treneris Tomas Gaidamavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Nors po pasitarimo klaipėdiečiai ir pataikė kelis metimus, tačiau jų varžovai buvo tam pasirengę ir toliau puikiai atakavo iš tolimos distancijos. Palangos komanda ketvirtį baigė spurtu 16:1 (12:31).

Po ilgosios pertraukos „Neptūnas-Akvaservis“ į rungtynes grįžti bandė visais įmanomais būdais, tačiau kaip ir pirmoje pusėje, taip ir trečiajame ketvirtyje „Kuršiai“ puikiai realizavo savo metimus. Sužaidus pusę kėlinio Klaipėdos komandai nepavyko sumažinti atsilikimo (43:60).

Per kitą minutę komandos spėjo įmesti tris tritaškius, iš jų du – Nojus Mineikis, kuris po antrojo taiklaus tolimo metimo sumažino atsilikimą iki keturiolikos taškų (49:63). Pasimetę palangiškiai ir toliau nerado priešnuodžių „Neptūnas-Akvaservis“ puolimui stabdyti, o po dar vieno Nojaus Mineikio tritaškio ir Dovydo Romančenko metimo iš po krepšio atslikimas sumažėjo iki 8 taškų, o prieš lemiamą kėlinį Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo septynių taškų atsilikimą (58:65).

Ketvirtajame kėlinyje Klaipėdos komanda pakilo į lemiamą šturmą. Pirmoje atakoje Vytautas Šarakauskas smeigė tritaškį metimą, o dar po kelių atakų įmetė ir antrąjį. Palangiškiai nesugebėjo sėkmingai užbaigti savo atakos, o kitoje aikštės pusėje Matas Vaitkus, sekdamas V.Šarakausko pavyzdžiu, dar sykį įmetė tritaškį ir išlygino rungtynių rezultatą (67:67).

Po kelių taiklių abiejų komandų metimų, Matas Vaitkus, gavęs kamuolį kampe, įmetė tritaškį metimą su varžovo pražanga. Po Mykolo Dieninio pražangos puolime įtampa pradėjo augti. Iš pradžių technine pražanga buvo nubaustas Palangos „Kuršių“ vyriausias treneris, o dar po kelių akimirkų iš aikštės teisėjai išvarė Aidą Viskontą, kuris šiose rungtynėse nežaidė, tačiau buvo su komanda ant atsarginių žaidėjų suolelio. Pataikęs visus tris baudų metimus, Vytautas Šarakauskas, padidino savo komandos pranašumą iki 5 taškų (78:73).

Po kelių akimirkų ir Palangos „Kuršių“ baudos gynyboje, neatlaikė pastarųjų vyriausiojo trenerio nervai ir šis užsidirbo dar vieną techninę pražangą, kuri pavirto į diskvalifikacinę. Palangos „Kuršiai“ stengėsi išlipti iš duobės, ir kelis sykius sėkmingai užbaigė savo atakas, tačiau sėkmingiau abiejose aikštės pusėse žaidę šeimininkai nepaleido rungtynių ir iškovojo gražiausią šio sezono pergalę.

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 16 (9 atk.kam), Matas Vaitkus 15 (10 rez. perd), Deividas Rasys 14, Vytautas Šarakauskas 12 (16 atk. kam, 7 rez. perd), Klaidas Metrikis 12.

„Kuršiai“: Quincy Tayloras 21 (9 rez.perd), Robertas Keliačius 14, Mindaugas Reminas 12.