10 tritaškių per kėlinį, pergalingas šūvis nuo lentos ir dublerių kovoje suspindęs veteranas

2019-11-11 11:41
Nuotr.: M.Baranauskas
Nuotr. M.Baranauskas

Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) sužaista šeštoji pirmenybių savaitė, po kurios pirmenybių lyderiu išliko „Telšiai“.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pasiekė dvi pergales ir savo laimėjimų seriją pratęsė jau iki aštuonių iš eilės. Tai pakartota geriausia šio sezono serija, o tiek pat pergalių paeiliui prieš tai buvo laimėjusi tik Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ekipa.

Pristatome svarbiausius praėjusios savaitės VIKINGLOTTO-NKL įvykius.

Lyderiai. „Telšiai“ turi 10 pergalių ir vieną nesėkmę bei turnyro lentelėje yra aukščiausioje pozicijoje. Žemaitijos sostinės ekipa namie laimėjo visas šešerias rungtynes, o jos įmestų ir praleistų taškų santykis per mačą yra +13,4.

Antroje vietoje su 9 pergalėmis ir dviem pralaimėjimais yra Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, trečioje – taip pat devynis laimėjimus turinti, tačiau tris sykius suklupusi Klaipėdos „Neptūno-Akvaervis“ komanda. Greta jų – savo sąskaitoje 8 pergales ir 3 nesėkmes turinti „Šilutė“.

Tritaškių kruša. Šakių „Vytis“ dvikovoje su Tauragės krepšinio klubu per antrąjį kėlinį pataikė net 10 tritaškių iš 13 bandymų. Gabrielius Čelka įmetė keturis tritaškius, Markas Užukauskas – 3, Domantas Vilys – 2, Justas Sakalauskas – 1. Šį kėlinį „Vytis“ laimėjo 34:20, o rungtynes – 109:96.

Iš viso mače „Vytis“ pataikė 20 tritaškių iš 39 ir pasiekė sezono rekordą. Antroje vietoje su 17 tritaškių per rungtynes yra „Telšiai“.

Turko pasirodymas. „Šilutės“ komandoje dvikovoje išvykoje su Molėtų „Ežerūnu“ sužibo turkas Kemalis Canbolatas. Jis per 26 minutes pelnė 25 taškus (12/18 dvit., 1/1 baudos), atkovojo 11 kamuolių, perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą ir surinko 27 naudingumo balus.

Dominuojantis Lukošius. Ignas Lukošius praėjusią savaitę ir vėl buvo nesustabdomas. Šįkart jis pergalingoje kovoje su „Jonava“ pelnė 22 taškus (8/12 dvit., 6/7 baudos), atkovojo 14 kamuolių, blokavo 6 metimus ir surinko 39 naudingumo balus (asmeninis sezono sezono rekordas).

Po dviejų dienų mače su „Šilute“ jis pasirodė ne ką prasčiau – 18 taškų (9/13 dvit.), 14 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, 5 blokai ir 36 naudingumo balai.

26-erių 202 cm ūgio vidurio puolėjas šį sezoną vidutiniškai pelno po 19,8 taško ir yra nepralenkiamas pagal atkovotus kamuolius (12,9), blokus (3,6) bei naudingumo balus (31,3).

Pergalingas metimas. Nacionalinės krepšinio lygos tarptautiniame turnyre mače Joniškyje sužaistos įspūdingos lemiamos sekundės. Likus 8,4 sek. rezultatas buvo lygus (76:76), o kamuolys priklausė „Delikatesui“. Visgi Aistis Pilauskas prarado kamuolį, o Vadzimas Stubeda greitoje atakoje įkrovė į krepšį ir Minsko „Cmoki-2“ išvedė į priekį 78:76.

Per likusias sekundes „Delikatesas“ atrado laisvą likusį tą patį prieš tai kamuolį praradusį A. Pilauską, kuris aidint sirenai smeigė tritaškį nuo lentos ir „Delikatesui“ išplėšė pergalę 79:78.

Galingas kėlinys. Prieš lemiamas 10 minučių Mažeikių „Ereliai“ kovoje su Šilalės „Lūšimi“ buvo priekyje 69:55, bet tai pergalės negarantavo. Lemiamą kėlinį Šilalės krepšininkai laimėjo 28:12 ir taip išplėšė trečiąją pergalę iš eilės.

„Ereliai“ suklupo septintąjį kartą iš eilės, o tai šiuo metu yra blogiausias rodiklis lygoje. Pergalių recepto pastaruoju metu neranda ir „Jonava“ ir Tauragės krepšinio klubas, kurie pralaimėjo po šešerias rungtynes paeiliui.

Dominavimas. „Palangos Kuršiai“ pirmoje rungtynių su Šakių „Vyčiu“ pusėje žaidė nesustabdomai. Jie po 20 žaidimo minučių buvo priekyje net 56:30. Tuomet iš dvitaškio zonos palangiškiai pataikė 14 metimų iš 20, o tritaškio – 7 iš 12. Antroje rungtynių pusėje „Vytis“ atkūrė intrigą ir priartėjo iki vienženklio skirtumo, bet galop suklupo 72:81.

Dublerių mūšis. Šeštadienį lygos savaitės rungtynėse Klaipėdoje susigrūmė dublerių ekipos. Namie žaidęs „Neptūnas-Akvaservis“ užtikrintai 77:64 susitvarkė su Kauno „Žalgiriu-2“.

Šioje dvikovoje geriausiai žaidė ne talentingiausi „Neptūno“ ir „Žalgirio“ dubleriai, o klaipėdiečių veteranas Vytautas Šarakauskas. Jis pelnė 20 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 4/6 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo du metimus ir surinko 38 naudingumo balus (naujas asmeninis rekordas).