Paskutinių sekundžių trilerį išgyvenęs „Vytis“ – NKL finale

2019-04-12 18:53

Šakių „Vyčio“ klubas žengė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalą, įtemptame pirmajame penktadienio pusfinalio mače 77:76 (20:28, 21:19, 20:10, 16:19) palaužęs „Telšių“ ekipą.

Rungtynių pradžia Jonavos arenoje šakiškiams nebuvo sėkminga – įpusėjus pirmajam ketvirčiui nedidelį spurtą surengę „Telšiai“ pirmavo 16:8.

Antrajame kėlinyje Pauliaus Beliavičiaus ir Pauliaus Semaškos dueto vedamas „Vytis“ deficitą buvo beveik nubraukęs, bet prieš ilgąją pertrauką jis vis dar siekė šešis taškus (41:47).

Pasibaigus pertraukai su nauja jėga į aikštę žengę šakiškiai po P. Beliavičiaus tritaškio išlygino rezultatą (53:53).

Kiek vėliau taiklius metimus „Telšiams“ įsūdė Lukas Grabauskas, P. Beliavičius ir Marijus Užupis, o „Vytis“ į priekį išsiveržė 61:57.

„Telšiai“ per trečiąjį kėlinį suklydo net šešis kartus ir jį pralaimėjo dvigubai – 10:20.

Lemiama dešimties minučių atkarpa vystėsi permainingai, o rungtynių baigtis sprendėsi paskutinę minutę.

Likus žaisti keliasdešimt sekundžių, „Vytis“ pirmavo 77:74, o po taiklių Juozo Balčiūno baudos metimų komandas skyrė vos taškas.

Visgi telšiškiai per paskutines sekundes neišsigelbėjo – varžovams pažeidus vidurio linijos taisyklę rezultatą persverti galėjęs Ovidijaus Kaminskio metimas skriejo pro šalį.

„Prieš rungtynes buvome kalbėję, kad jeigu bus tokia situacija, jog reikės bandyti įmesti lemiamą metimą, ta jįi patikėsime Ignui Razučiui arba Ovidijui Kaminskiui. Jie žinojo, kad jeigu bus tokia situacija, jie turės imtis iniciatyvos. Metimas buvo geras, bet pritrūko sėkmės. Būtume įmetę, tai dabar neliūdėčiau, o šaukčiau iš džiaugsmo. Ką padarysi, toks sportas“, – po rungtynių kalbėjo „Telšių“ treneris Povilas Šakinis.

„Vytį“ pirmyn vedusiam P. Semaškai šios rungtynės buvo įspūdingos – gynėjas pelnė 21 tašką, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jo sąskaitoje – 23 naudingumo balai.

Kitas Paulius, Beliavičius, pelnė 20 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Telšių“ ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ignas Razutis, surinkęs 16 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

Antrajame pusfinalyje, kuris Jonavos arenoje penktadienį vyks nuo 20 valandos, susidurs „Palangos Kuršių“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubai.

„Vytis“: Paulius Semaška 21, Paulius Beliavičius 20, Marijus Užupis 15, Karolis Brusokas 6.

„Telšiai“: Ignas Razutis 16, Ovidijus Kaminskis 13 (10 atk. kam.), Mindaugas Norkus (12 atk. kam.) ir Deividas Rasys po 12, Juozas Balčiūnas 11.